Erciyes Öğrenci Bilgi Sistemi
  Ana Sayfa     Dosyalar     Sıkça Sorulan Sorular  

Sisteme giriş için
Öğrenci No ve Şifrenizi
yazıp Giriş'e tıklayınız.

Öğrenci No:

Şifre: 
Şifremi Bilmiyorum
 
 


Duyurular    Tüm Duyurular

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulundan Ders Alacak Öğrencilerin Dikkatine

Detaylı Bilgi: 

https://ogrisl.erciyes.edu.tr/tr/duyuru-detay/2023-2024-egitim-ogretim-yili-yaz-okulundan-ders-alacak-ogrencilerin-dikkatineÜniversitemiz Lisans ve Yükseklisans Öğrencilerinin dikkatine

"Yapay Zeka Okuryazarlığı ve Kullanıcı Motivasyonları Arasındaki İlişki" konulu çalışmada https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyWTVbZ_07LvDkbsGmEKWRgEK5ACA2HjKLk-9_yZ8VzIHi5Q/viewform anketine katılmak ister misiniz ?


Yeni: Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırılması : Son Başvuru 03.07.2024 Saat: 23:59

Yeni: Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırılması : Son Başvuru 03.07.2024 Saat: 23:59


İlgili ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların, 03.07.2024 tarih ve Saat: 23.59'a kadar özgeçmişlerini bilgiislemdb@erciyes.edu.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir. 04.07.2024-10.00'da Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda yüz yüze mülakat yapılacaktır. 

Not: Özgeçmişlerini mail üzerinden ileten öğrencilerin mülakata gelirken çıktılarını da getirmeleri rica olunur.

İstenilen şartlar: 
1- Kayseri'de ikamet etmek.
2- Mezun durumda bulunmamak.
3- Tercihen Microsoft ASP.NET Core bilgisine sahip olmak.
4- Tercihen Frontend'de Blazor ile yazılım geliştirmiş olmak.
5- Tercihen MS SQL bilgisine sahip olmak.OBİSİS üzerinden elektronik doğrulamalı disiplin durum belgesi temin etme işlemleri

OBİSİS üzerinden elektronik doğrulamalı disiplin durum belgesi temin etme işlemleri için;

Detaylı Bilgi:  https://ogrisl.erciyes.edu.tr/tr/duyuru-detay/obisis-uzerinden-elektronik-dogrulamali-disiplin-durum-belgesi-temin-etme-islemleri


Yatay Geçiş İle Başka Üniversitelere Gitmek İsteyen Öğrencilerimizin Dikkatine

Yatay geçiş yapacak Üniversitemiz öğrencileri, geçiş yapmak istedikleri Üniversiteye ibraz etmek için talep ettikleri evrakları artık elektronik doğrulamalı olarak OBİSİS üzerinden alabileceklerdir. 

Bu belgede;

1- Yatay geçiş yapmasında sakınca olmadığına dair bilgi,

2- Daha Önce yatay geçiş yapmadığına dair bilgi,

3- Disiplin Durumuna dair bilgi,

yer almaktadır.

Detaylı Bilgi: https://ogrisl.erciyes.edu.tr/tr/duyuru-detay/yatay-gecis-ile-baska-universitelere-gitmek-isteyen-ogrencilerimizin-dikkatine


BİGG ERCİYES Programı Tanıtım Webinarı


Kendi Girişim Hikayeni Yaz!

TÜBİTAK 1812 BİGG’den 900.000 TL’ye Kadar Destek

 

·         TÜBİTAK 1812 BİGG 2024-2 Yatırım Tabanlı Girişimcilik Programı’nın Kapsamı

·         BİGG Erciyes Programı’na Başvuru Koşulları ve Başvuru Süreci

·         BİGG Erciyes Programı Destekleri

 

TARİH: 11 Haziran 2024 Salı

SAAT: 10.30-11.30

Toplantı Linki: https://us06web.zoom.us/j/88118908271?pwd=WIayefXv29xDorbBemCRdtYMMYBhOy.1

Kimler Katılabilir?

Ön lisans, lisans ve lisans üstü öğrencileri veya mezunları, öğretim üyeleri,  araştırma grupları, tekno-girişimciler

Webinara katılmak için QR Kodu okutmanız ve başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Ön Kayıt Formu: http://team.seraincubation.com/basvurular/yeni?form_id=cdba79df33dea1a813ade85da8e48e26

 

İletişim| Tülin ÖGÜL

               UZMAN -  TTO Girişimcilik ve Kuluçka Birimi

   E-posta: tulin.ogul@erciyesteknopark.com

   Dahili: 0352 224 81 12 - 327


4. ÜNİVERSİTELER PATENT YARIŞMASI


Ülkemizde yerli patent başvuru sayısının artırılması, üniversitelerde patent konusunda farkındalık oluşturulması ve bilinç artırılması, üniversite öğrencilerinin profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları bilgilerle donatılması ve öğrencilerin, ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla Patentle Türkiye 4. Üniversiteler Patent Yarışması gerçekleştirilecektir.

 Dünya Fikri Mülkiyet Günü kapsamında 26 Nisan 2024 tarihinde duyurusu yapılarak 1 Mayıs 2024 tarihi itibariyle başlatmış olduğumuz yarışma kapsamında, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim gören üniversite öğrencileri epats.turkpatent.gov.tr  internet sitesi üzerinden 15 Aralık 2024 tarihine kadar e-Devlet yoluyla sisteme giriş yaparak ücretsiz çevrimiçi patent başvurusu yapmak suretiyle yarışmaya katılabileceklerdir.

 Üniversite öğrencileri tarafından yapılacak patent başvuruları, seçkin bir jüri tarafından belirli kriterler çerçevesinde değerlendirilecektir. 2025 yılında düzenlenecek olan ve tensipleri halinde Sayın Bakanımızın da katılım sağlayacakları Ödül Töreninde yarışmanın birincisine 100.000.- TL, ikincisine 80.000 TL.-, üçüncüsüne 60.000.- TL, dördüncü ila altıncısına 50.000.- TL, yedinci ila onuncusuna 40.000.- ve on birinci ila yirmincisine 30.000’er TL olmak üzere toplamda 850.000.- TL ödül verilecektir. Ayrıca dereceye giren başvuru sahiplerinin buluşlarını tanıtmalarını teminen ulusal ve uluslararası buluş fuarlarına katılım imkanı sağlanacaktır.


Türkiye'deki Üniversite Öğrencilerinin Türkiye'de Yaşayan Göçmen ve Mültecilere Yönelik Algısı hk

"Türkiye'deki Üniversite Öğrencilerinin Türkiye'de Yaşayan Göçmen ve Mültecilere Yönelik Algısı" konulu tez çalışmasında https://yeditepepsirfr.qualtrics.com/jfe/form/SV_6oqZgszgHl6RYrk anketine katılmak ister misiniz ?


Engelli Bireylere Yönelik Tutumlar hk

"Callous-unemotional Traits, Moral Disengagement, and Moral Identity in the Context of Attitudes toward Disability" konulu çalışmada https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVgXofnwtxXI2_NOdUBC3ImPfx-mw4_115_fCl7a-o6jQR_Q/viewform anketine katılmak ister misiniz ?


Geleceğe Yönelik Teknoloji Kabul Modeli (TAMF): Yapay Zeka Araçlarının Kullanımı hk

"Geleceğe Yönelik Teknoloji Kabul Modeli (TAMF): Yapay Zeka Araçlarının Kullanımı" konulu çalışmada https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffLffsI1ZMPWfCngtizmeI83Ed66vJfhM7tWDTMqRHiJRUzg/viewform anketine katılmak ister misiniz ?


Midye (Mytilus galloprovincialis) ve Midye Ürünlerinin Tüketiminde Toplumun Bakış Açısı hk

"Midye (Mytilus galloprovincialis) ve Midye Ürünlerinin Tüketiminde Toplumun Bakış Açısının Değerlendirilmesi" konulu tez çalışması kapsamında https://docs.google.com/forms/d/1vQ0RnAXdtHRyIInp5odjhfISQ-X5OmtLsjmk-nSPxDo/viewform?edit_requested=true anketine katılmak ister misiniz ?TeknoJam için Hazırız!

Sizi büyük bir heyecanla bilgilendirmek isteriz ki, bu yılın en dikkat çekici etkinliklerinden biri olan TeknoJam için hazırlıklarımız son hızla devam ediyor!10-11-12 Mayıs tarihlerinde, Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi’nde, yaratıcılığın ve teknolojinin harmanlandığı bir atmosferde bir araya geliyoruz!

TeknoJam, sadece bir oyun geliştirme maratonu değil, aynı zamanda birbirimizle tanışma, etkileşimde bulunma ve yeni fikirlerin yeşerdiği bir platform olacak!  Etkinlik boyunca, katılımcılarımız oyun geliştirme tutkularını paylaşacak, ekipler kuracak ve beraberinde inanılmaz projelere imza atacaklar.

48 saat boyunca sürecek olan etkinlik süresince, kodlama, tasarım ve yaratıcılık dolu atölyeler, paneller ve yarışmalarla dolu bir program sizleri bekliyor olacak! Bu süreçte hem birbirimizden öğrenecek, hem de kendimizi geliştirme fırsatı bulacağız. Unutmayın, bu etkinliğin bir parçası olmak, yaratıcılığınızı ve teknoloji tutkunuzu bir araya getirmenin eşsiz bir yoludur.

Bu benzersiz deneyimi kaçırmamak için bize katılın ve birlikte unutulmaz anılar biriktirelim!

 

Etkinlik herkesin katılımına açıktır ve etkinliğe katılım ücretsizdir. Etkinliğe katılım için kayıt zorunlu olup, kontenjan sınırlıdır.

Son Başvuru:7 Mayıs 2024

Başvuru Linki: https://www.bootcamperciyes.com/gamejam/
BENİM İŞİM GİRİŞİM VI. DÖNEM İŞ FİKRİ YARIŞMASI

Erciyes Teknopark A.Ş. ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlenmekte olan ve teknoloji tabanlı iş fikirlerine sahip girişimci adaylarının desteklendiği “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışmasının VI. Dönemi başlıyor!  Başarılı ekipler, ekip başına 110 Bin TL’ye kadar desteklenecektir.

VI. Dönemde 7 tematik alan öncelikli alan olarak belirlenmiştir.  Ayrıca diğer teknoloji alanlarında yer alan iş fikirleri de başvuru yapabilecektir.

Öncelikli Alanlar

1.                  Elektrikli Otomobil Teknolojileri

2.                  Elektro Optik Teknolojileri

3.                  Teşhis ve Tanı Kiti Teknolojileri

4.                  Yenilikçi Tarım Teknolojileri

5.                  Biyomedikal Cihaz Teknolojileri

6.                  Yapay Zekâ Teknolojileri

7.                  Oyun Teknolojileri

Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş kişiler arasından;

  • TR72 bölgesindeki üniversitelerde okuyan lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri,
  • TR72 bölgesinde ikamet eden mezunlar,
  • TR72 bölgesindeki üniversitelerde görev yapan akademisyenler,
  • TR72 bölgesinde bulunan ve teknoparklar içerisinde faaliyet yürüten en fazla 3 yıl önce kurulmuş olan start-up şirket sahipleri, başvurabilecektir.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin https://benimisimgirisim.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Son Başvuru Tarihi: 30.04.2024
HAC VE UMRE PSİKOLOJİSİ KONFERANSIERREM Müdürü Dr. Öğr. Gör. Mustafa ATAK
Tarih: 26 Nisan 2024 Cuma Günü Saat: 14:30 
Yer: Sabancı Kültür Sitesi


ÖLÜM TEFEKKÜRÜ GRUP PSİKOTERAPİSİ


Yapılan akademik çalışmalar göstermiştir ki, ölümle yüzleşme ve ölüm tefekkürü, ölüm kaygısı temelli psikolojik problemlerin sağaltımında oldukça etkilidir. Gönüllü katılım yoluyla gerçekleşecek bu terapi sürecinde amaç, terapistlerin gözetiminde bireyde ölüm bilinci ve  farkındalığı oluşturmaktır.


Terapist:
ERREM Müdürü Dr. Öğr. Gör. Mustafa ATAK ve Klinik Psikolog Aslıhan ATAMAN tarafından Üniversitemiz öğrencilerine yönelik  1 grup (sayı 20 kişi) ve 8 oturum şeklinde grup terapisi yapılacaktır. 
Katılmak isteyen öğrencilerimizin  ERREM'e (telefon, mail ya da bizzat gelerek) kayıt yaptırması gerekmektedir.

Başlangıç Tarihi: 15 Nisan ile 10 Haziran tarihleri arasında haftada 1 oturum olacak şekilde yapılacaktır.(saat ve gün, grup oluşturulduktan sonra belirlenecektir.)

Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüsü Mustafa Çıkrıkçıoğlu Binası Giriş Katı Tel: 0 352 437 93 41 Dahili: 13175 – 13176İKİNCİ ÖĞRETİM PROGRAMLARI İÇİN YÜZDE 10 LİSTELERİ

2023-2024 Güz dönemine ait eksik not ve onayları kalmayan İkinci Öğretim Programlarımız için resmi olmayan yüzde 10 başarı listeleri Öğrenci numarası ve şifreleri ile giriş yapılan Obisis sayfasında "Yüzde On Listesi " sekmesinden ilan edilmiştir.

Yüzde 10 listelerine itiraz etmek isteyen öğrencilerimizin en geç 22.02.2024 Perşembe günü saat 17:30'a kadar Rektörlük Genel Evrak Birimi'ne itiraz dilekçelerini yazmaları gerekmektedir.

Yüzde 10 listesine girmiş ve harç iadesi alacak öğrencilerimizin para iadesini alabilmesi için OBİSİS sistemine giriş yaparak "BİLGİLERİMİ GÜNCELLE" sekmesinden kendi adlarına açılmış olan Halk bankası hesabının IBAN numarasını girmeleri gerekmektedir.


DERS KAYDI YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

https://obisis.erciyes.edu.tr adresinden ders kaydı yaparken sıkıntı yaşanması durumunda alternatif olarak https://obisis2.erciyes.edu.tr adresinden ders kaydı yapılabilir.


Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırılması : Son Başvuru 18.02.2024 Saat: 23:59

İlgili ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların, 18.02.2024 tarih ve Saat:23.59'a kadar özgeçmişlerini bilgiislemdb@erciyes.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. 

19.02.2024-10.00'da Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda yüz yüze mülakat yapılacaktır.KONTENJAN
BİRİM
ŞARTLAR
2
Yazılım ARGE
Backend Developer; C# diline hakim .Net core ile katmanlı mimaride backend geliştirebilen öğrenciler başvurabilir.
1
Yazılım ARGE
Frontend Developer; Vue.js ile proje geliştirebilen öğrenciler başvurabilir.


2023-24 Bahar Yarıyılında Ders Kaydı ve Öğrenim Ücreti / Katkı Payı Ücretini Yatırmak İçin Ek Süre


Üniversitemiz öğrencilerinden 2023-2024 eğitim-öğretim yılı Bahar yarıyılında ders kaydı yapamayanlara 04-05 Mart 2024 tarihleri arasında (05 Mart 2024 Salı günü mesai bitimine kadar) ders kaydı yapabilmeleri için ek süre verilmesine Üniversitemiz Senatosunun 01/03/2024 tarihli toplantısında karar verilmiştir.

Bu durumda olan öğrencilerimiz 04-05 Mart 2024 tarihleri arasında (05 Mart 2024 Salı günü mesai bitimine kadar)  ders kayıtlarını yapabilecek ve öğrenim ücreti/katkı payı ücretlerini yatırabileceklerdir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü


2023-2024 BAHAR DÖNEMİ DERS KAYITLARI

2023-2024 Bahar Dönemi Ders Kayıtlarında önce Katkı Payı / Öğrenim Ücreti (Harç) Ödemesi gereken öğrencilerimiz ödemelerini yapacaklar sonra ders kaydı yapacaklardır.

Tıp Fakültesi Haricindeki Diğer tüm okullarımız için ders kayıtları 12.02.2024 tarihinde başlayacak ve 20.02.2024 tarihinde bitecektir. Bu öğretim yılında mazeret kayıtları olmayacaktır.
Sadece ders kayıt haftasında kaydını yapan öğrenciler için 21.02.2024 ve 23.02.2024 tarihleri arasında ders silme/ekleme işlemi yapılabilecektir.
Ders kayıtlarının sistem üzerinde oluşturacağı yükü dağıtabilmek amacıyla, ilk 2 gün ,5  gruba ayrılarak farklı saatlerde açılacaktır. 
Önemli Not:
 10-11-14 Şubat 2024 Cumartesi-Pazar-Çarşamba günleri Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Gevher Nesibe Genom ve Kök Hücre Enstitüsü  (Pazartesi ve Salı günleri kapalı olmak üzere)  Üç gün ders kaydı yapabilecektir.

14 - 20 Şubat 2024 tarihleri arasında  Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü öğrencileri ders kaydı yapabileceklerdir.

"Tüm grupların aynı anda serbest seçmeli dersleri seçebilmeleri için, Serbest seçmeli derslerin seçimi 15.02.2024 saat 10:00 da başlatılacaktır; Serbest Seçmeli ders alacak olan öğrenciler ders kaydını Serbest Seçmeli dersini de seçtikten sonra Danışman onayına gönderecektir.


REKTÖRLÜK GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜ

Öğrencilerimizin Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü'nün serbest seçimli derslerini sistemlerinde çakışmalar ve sorun yaşamamaları için;
ders programı, sınav, öğretim elemanları, derslikler ve ders içerikleri hakkında bilgi edinmeleri gerekmektedir. 
http://gsb.erciyes.edu.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.


ULUSAL STAJ PROGRAMIUlusalStajProgramı kapsamında 2024 yılı başvuruları açıldı! Tüm staj imkânlarımızla biz de SeninİçinSeferbiriz! @tccbiko @ulusalstajprg
Son Başvuru Tarihi: 10 Mart 2024
Başvuru Linki: kariyerkapisi.cbiko.gov.tr


Sosyal Medyada İdeolojik Örgütlenme ve Direniş Kültürü Oluşturma Eylemleri Üzerine Araştırma hk

"Z Kuşağının Sosyal Medyada İdeolojik Örgütlenme ve Direniş Kültürü Oluşturma Eylemleri Üzerine Araştırma" konulu doktora tez çalışması kapsamında https://forms.gle/bHboTbkhisst5zL86 anketine katılmak ister misiniz ?


ORTA ANADOLU KARİYER FUARI

 


TEKNOLOJİ KARİYER GÜNLERİ

 

Bootcamp Erciyes Programı kapsamında “Teknoloji ve Kariyer Günleri” etkinliği düzenlenecektir. 13 Aralık 2023 Çarşamba günü 09.30-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte, 18-35 yaş arası katılımcılar ile Erciyes Teknopark firmaları bir araya getirilecektir.


“Yazılımcılar İçin Kariyer Planlama” ve “Oyun Sektöründe Kariyer” oturumları ile genç yeteneklerin kariyer yolculuğuna katkı sağlamak, ” Teknopark Firma Sunumları” ve Teknopark Firmaları ile Birebir İş ve Staj Görüşmeleri” 

oturumu ile teknoloji firmalarının istihdama yönelik yetenek havuzu oluşturulmalarına destek vermek amaçlanmaktadır. “Teknoloji Takımları Kurma” oturumu ile geleceğin girişimci takımları oluşturulması amaçlanmaktadır.


Etkinliğe İlişkin Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin: https://www.bootcamperciyes.com/teknoloji-ve-kariyer-gunleri/Yetenek Kapısı Kariyer Danışmanlığı Modülü Duyurusu
Kariyer Danışmanlığı Hizmetine Nasıl Başvurulur?

Video Linki: https://www.youtube.com/watch?v=U1F8MO1MDkcKONFERANSA DAVET

 Halk Bankası'na bilgileri gitmeyen Türk ve Yabancı Uyruklu öğrencilerimizin dikkatine !!!

Halk Bankası'na bilgileri gitmeyen öğrencilerimiz obisis.erciyes.edu.tr adresinden kişisel bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Doğum Yeri, Doğum Tarihi, Cep telefonu, mail adresi eksik olmamalı, ayrıca öğrencinin sistemde fotoğrafı olmalıdır. (Fotoğrafı sistemde tanımlı olmayan Öğrenciler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından fotoğraflarını ekletebilirler)


2023-2024 Güz Yarıyılında Ders Kaydı ve Öğrenim Ücreti/Katkı Payı Ücretini Yatırmak İçin Ek Süre

Üniversitemiz Öğrencilerinden 2023-2024 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında ders kaydı yapamayanlara 30 Ekim - 01 Kasım 2023 tarihleri arasında ders kaydı yapabilmeleri için ek süre verilmesi, 
bu süre içerisinde 2023-2024 eğitim - öğretim yılı Güz yarıyılında daha önce ders kaydı yapan öğrencilerin ders ekle/sil işlemi yapabilmesine Üniversitemiz Senatosunun 26/10/2023 tarihli toplantısında karar verilmiştir.

Bu durumda olan öğrencilerimiz 30 Ekim - 01 Kasım 2023 tarihleri arasında ders kayıtlarını/ekle-sil yapabilecek ve öğrenim ücreti/katkı payı ücretlerini yatırabileceklerdir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.HALKBANK BANK24JET KART DAĞITIMI

 


  • Dağıtımlar  sabah 09:00 da başlayıp akşam 18:00 da bitecektir

  • Öğrencilerin kimlik aslının ve 2 adet kimlik fotokopisinin yanlarında bulunması 

Önceki dönem öğrencileri 18/10/2023 tarihinden itibaren kartlarını ŞUBEMİZDEN teslim alabileceklerdirİsmail Hakkı Aydın Öğrencilerle Buluşuyor.
Tarih : 12 Ekim Perşembe    Saat 17:00   
 
Yer    : Erciyes Kültür Merkezi


2023-2024 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Yerleştirme Sonuçları

2023-2024 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi yerleştirmeleri yapılmıştır.  Sonuçlara aşağıdaki link aracılığı ile erişebilirsiniz. 

Yerleştirme ERÜ Senatosu'nun bölümlere verdiği kontenjanlara, en yüksek GANO'ya (Genel Aritmetik Not Ortalaması)  sahip öğrencilerden başlayarak, gano'su eşit olan öğrenciler için ise yaşı küçük olan öğrencilerimizin yerleştirilmesi sonucu yapılmıştır. Yerleşemeyen öğrencilerimizin seçmiş oldukları Pedagojik Formasyon Dersleri silinmiştir. 


BOOTCAMP ERCİYES
"Bootcamp Erciyes" uygulamalı ve ücretsiz bir öğrenme maratonudur. Erciyes Teknopark'ta yer alan sınıflarda gerçekleşecek derslerle katılımcılar ilgi duyduğu teknolojik alanda kendini geliştirebilme imkanına sahip olacaklardır.

 Bu program ile 8 farklı alanda katılımcılar eğitimler alacak ve uzmanlaşacaklar!

Sen de Erciyes Teknopark’ta hayata geçen "Bootcamp Erciyes" ile hayalini kurduğun kariyer için ilk adımlarını ücretsiz olarak atabilir, eğitimi başarıyla bitirip sertifika alabilir, bu programda yer alarak hayalini kurduğun kariyerin ilk adımlarını ücretsiz şekilde atabilirsin!

Başvuru şartları:

18-35 yaş aralığında olmak,

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ve Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler,

Başvuru yapılan eğitim alanında temel düzey bilgi sahibi olmak.

 

Ücretsiz Bootcamp Erciyes programına başvuru yapabilirsin!

Bootcamp linki: 
http://www.bootcamperciyes.com/

*Eğitimler techcareer eğitmenleri tarafından verilecektir.

 2023-2024 GÜZ DÖNEMİ DERS KAYITLARI VE HARÇ TAHSİLATI

2023-2024 Güz Dönemi Ders Kayıtlarında Katkı Payı / Öğrenim Ücreti (Harç) Ödemesi gereken öğrencilerimiz önce ödemelerini yapacaklar sonra ilgili Fakülte/Yüksekokul için belirlenen tarihlerde ders kayıtlarını yaparak Danışman onayına gönderecektir.

Öğrencilerimiz, Katkı Payı / Öğrenim Ücretleri ödemelerini, T.C. Kimlik Numaralarını kullanarak,  20.09.2023 Çarşamba gününden itibaren Türkiye’nin her yerindeki Halk Bankası ATM, şubelerinden ve internet bankacılığını kullanarak yapabileceklerdir.


2023-2024 GÜZ DÖNEMİ DERS KAYITLARI

2023-2024 Güz Dönemi Ders Kayıtlarında önce Katkı Payı / Öğrenim Ücreti (Harç) Ödemesi gereken öğrencilerimiz ödemelerini yapacaklar sonra ders kaydı yapacaklardır.

Tıp Fakültesi Haricindeki Diğer tüm okullarımız için ders kayıtları 25.09.2023 tarihinde başlayacak ve 03.10.2023 tarihinde bitecektir. Bu öğretim yılında mazeret kayıtları olmayacaktır.
Sadece ders kayıt haftasında kaydını yapan öğrenciler için 04.10.2023 ve 06.10.2023 tarihleri arasında ders silme/ekleme işlemi yapılabilecektir.
Ders kayıtlarının sistem üzerinde oluşturacağı yükü dağıtabilmek amacıyla, ilk 3 gün , 4 gruba ayrılarak farklı saatlerde açılacaktır.4. Gün 28.09.2023 09:00 ‘da Başlayacak

Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Gevher Nesibe Genom ve Kök Hücre Enstitüsü

"Tüm grupların aynı anda serbest seçmeli dersleri seçebilmeleri için, Serbest seçmeli derslerin seçimi 28.09.2023 saat 10:00 da başlatılacaktır; Serbest Seçmeli ders alacak olan öğrenciler ders kaydını Serbest Seçmeli dersini de seçtikten sonra Danışman onayına gönderecektir.


KARİYER YÖNLENDİRME VE BİLGİLENDİRME MERKEZİ


BAŞKA ÜNİVERSİTELERDEN YAZ OKULU ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!

2022-2023 eğitim-öğretim yılı yaz öğretiminden diğer yükseköğretim programlarından ders alan Üniversitemiz öğrencilerinin intibak işlemleri için sistem açılmış olup, 

ilgili öğrencilerimiz anılan ders notlarını OBISIS üzerinden giriş yaparak onaya göndermesi ve intibak komisyonu ile görüşmesi gerekmektedir. 


ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR!

*** KAYIT YENİLEME TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

*** 2023-2024 eğitim-öğretim yılı Güz Döneminde mazeret kayıtları yapılmayacaktır.

Öğrencilerimizin ilan edilen tarih aralığında ders kayıtlarını yapmaları zorunludur. Sadece ders kayıt haftasında ders kaydını tamamlayan öğrenciler için 4-6 Ekim 2023 tarihlerinde Ders Ekleme veya Ders Silme işlemi yapılabilecektir.

• Öğrencilerimizin http://obisis.erciyes.edu.tr’den ders kayıtları servisini kullanarak dersleri seçmeleri, danışman onayına göndermeleri gerekmektedir.
• Onaya gönderilen ders kayıtları, danışmanca onaylaması ile birlikte ders kayıt işlemi gerçekleşmiş olacaktır.
• “Ders Kayıt Sistemi”ne nasıl girileceği ve nasıl kullanılacağı detaylı olarak doküman için TIKLAYINIZ.
• İnternet üzerinden yapılan ve danışmanın onayladığı ders kaydı geçerli kabul edilecektir. Ayrıca bir evrak düzenlenmesine gerek yoktur. Öğrencinin ve danışmanın tüm yaptığı işlemler kaydedilmektedir.
• Ders kayıt dönemi tarih aralığı dışında ders kaydı yaptırılamayacaktır. (mazeret ders kaydı olmayacaktır. Sadece ders ekleme ve silme yapılabilecektir) Öğrencilerin mağdur olmamaları için ders kayıt işlemlerini zamanında bitirmeleri gerekmektedir.
• Öğrencilerimiz; vaktinde ders kaydı yaptırmadıkları takdirde, ilgili dönemde hiçbir öğrencilik hakları olmayacaktır.
• Öğrencilerimiz, Katkı Payı / Öğrenim Ücretleri ödemelerini, T.C. Kimlik Numaralarını kullanarak, Türkiye’nin her yerindeki Halk Bankası şubelerinden, Halk Bankası İnternet Bankacılığı veya banka kartı olmaksızın Halkbank ATM cihazlarını kullanarak yapabilirler. Her durumda da, öğrencilerimiz işlem sonunda banka ödeme dekontunu almayı kesinlikle unutmamalıdır.

*** KATKI PAYLARI / ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

*** YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER ÖĞRENİM ÜCRETLERİ ve KARARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Erü Mobil Uygulaması Yeni Sürüm


Üniversitemiz resmi mobil uygulamasının (Erü Mobil Beta) yeni özellikler ve geliştirmeler içeren sürümü;  Android kullanıcıları için Google Play Store, IOS kullanıcıları için App Store mağazalarında yayınlanmıştır.

Yenilikler:

- Obisis Not Hesaplama Arayüzü 
- Bildirim(Push Notification) Özelliği 
- Kısayollar Menüsü
- Geri Bildirim Menüsü
- Hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler 

Google Play (Android) indirme linki:

App Store (IOS) indirme linki:

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı


ERSEM Muafiyet /Yeterlilik Sınavı Kursu Kesin Kayıtları Başlamıştır

Kursumuz hazırlık sınıfı olan üniversiteleri kazanan öğrencilerin hazırlık sınıflarından muaf olmaları ya da hazırlık sınıflarında başarısız olmuş öğrencilerin muafiyet sınavından başarılı olmalarını amaçlamaktadır.

Eğitim Ekibi: Öğr.Gör.Dursun ÇOLAK, Öğr.Gör.İsmail TURGUT

Eğitim Yeri:ERSEM

Eğitim Süresi:100 Saat

Eğitim Ücreti:2950 TL

Eğitim Şekli:Yüz Yüze

Hafta içi 08:30-12:30 / 13:30-16:00 saatleri arasında ERSEM'den ücret yatırarak kesin kaydınızı yaptırabilirsiniz. Kredi kartı veya nakit geçerlidir.

Kontenjanımız sınırlıdır.Mezun Durumunda Olup Formasyon Derslerine Devam Etmek İsteyen Öğrencilerimize Önemli Duyuru

Mezun aşamasına gelmiş öğrencilerimizden 2023-2024 eğitim  - öğretim yılı güz yarıyılında formasyon derslerine devam etmek isteyen öğrenciler 03/08/2023 tarihi saat 23:59’a kadar OBİSİS üzerinden “Pedagojik Formasyonu Tamamlamak İstiyorum, Mezun Olmak İstemiyorum” seçeneğini işaretlemesi gerekmektedir.

Bu seçeneği işaretlemeyen öğrenciler mezun edileceğinden Pedagojik Formasyon Derslerini alamayacak olup, bu öğrenciler herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.


YAZ OKULUNDA DERS ALACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!

Yaz Okulundan ders alacak öğrencilerimizin 31 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 04 Ağustos 2023 Cuma saat 17:30'a kadar OBİSİS üzerinden ders kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra sistemler kapanacaktır ve ders kaydı yapılamayacaktır.  Öğrencilerimizin, ÖBİSİS’ten yaz okulunda açılan dersleri seçerek, sistemde oluşan ücreti  Halk Bankası Erciyes Üniversitesi Şubesi nezdindeki yaz okulu hesabına yatırdıktan sonra yaz okulu ders kayıtları yapılmış olacaktır. 


2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Tek Ders Sınavı Yapılış Şekli

Üniversitemiz Senatosunun 20/07/2023 tarihli ve 26 sayılı toplantısında, 2022-2023 eğitim - öğretim yılı Bahar yarıyılı sonunda yapılacak olan tek ders sınavlarının; Güz yarıyılındaki derslerin tek ders sınavlarının yüz yüze, Bahar yarıyılındaki derslerden sınavları yüz yüze olanların tek ders sınavlarının yüz yüze, çevrimiçi (online) olarak yapılan sınavların tek ders sınavlarının ise çevrimiçi (online) olarak yapılmasına karar verilmiştir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.


YAZ OKULUNDA DİĞER ÜNİVERSİTELERDEN DERS ALACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı Yaz Okulunda Diğer Üniversitelerden Ders Alacak Öğrencilerimizin Dikkatine;

Öğrenciler, Erciyes Üniversitesinde açılmamış olmak ve bir dönemde en fazla 16 AKTS sınırını aşmamak koşuluyla, Üniversitemiz Senatosunun belirlediği 1 (bir) üniversiteden yaz okulunda veya yaz döneminde açılan dersleri alabilirler.

 

Üniversitemiz dışında diğer Üniversitelerden yaz okulundan ders alacak öğrencilerimizin yaz okuluna gitmeden önce, 17 Temmuz Pazartesi gününden itibaren 04 Ağustos Cuma günü saat 16:00’a kadar Öğrenci Bilgi Sistemi (OBİSİS) üzerinden online olarak form doldurmaları ve intibak komisyon üyelerine onaya göndermeleri gerekmektedir.

 

Yaz okulu sonunda intibaklar bahse konu forma göre yapılacağından online form doldurmayıp intibak komisyon üyelerine onaya göndermeden yaz okulundan ders alan öğrencilerimizin intibak işlemleri yapılmayacaktır. 

Diğer Üniversiteden ders almak üzere başvuruda bulunan öğrenciler, diğer üniversiteden alacakları derslerin açılmaması durumunda, açılmayan dersleri 07-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına dilekçe ile bildirmeleri gerekmektedir. Bildirim yapılmayan dersler “FF” harf notu verilerek kaldı olarak sisteme işlenecektir.

 

Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için konuya hassasiyet göstermeleri önem arz etmektedir.  

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

Önemli Not : Yaz okulundan dışardan ders alacak öğrencilerimizin yaz okulunda almayı kabul ettiği söz konusu derslerden bütünleme / tek ders gibi sonradan açıklanan not sebebiyle ya da gitmiş olduğu Üniversiteden herhangi bir sebeple dersi alamama durumları oluşması hâlinde 11/08/2023 tarihine kadar dilekçe vererek bu dersleri üzerlerinden sildirmek için başvuru yapmaları gerekmektedir. Aksi halde ders alınmış gibi işlem yapılacaktır.

Öğrencilerimize önemle duyurulur.


Öğrencilerimizin dikkatine!

Zorunlu veya İsteğe bağlı staj başvurularını obisis (https://obisis.erciyes.edu.tr ve https://obisis2.erciyes.edu.tr) üzerinden yapmaları gerekmektedir.
Zorunlu stajlar için staj başlama tarihinden 5 iş günü öncesine kadar, isteğe bağlı stajlar için staj başlama tarihinden 3 iş günü öncesine kadar başvurular obisis web portali üzerinden yapılacaktır.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur. 


Tüm öğrencilerimizin dikkatine !

ISO 27001 Kapsamında obisis şifrelerinin güncellenmesi gerekmektedir, loginden sonra ilgili ekrana yönlendirileceksiniz, yönergelere uygun bir şifre belirleyip kaydetmelisiniz.
ISO 27001 KAPSAMINDA ŞİFRE POLİTİKASI için tıklayınız


ERÜ YÖS SINAV TAKVİMİ

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü ve ABC TURKEY Eğitim arasında 01.06.2023 tarihinde imzalan protokol kapsamında bu yıl Azerbaycan, Kazakistan, Ürdün ve Endonezya'da yapılması planlanan Erciyes Üniversitesi Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı (ERÜYÖS) sınav takvimi
Detaylı Bilgi  için TIKLAYINIZ !How to be FREELANCER?

 

Değerli Katılımcılar,

Erciyes Teknopark olarak Bootcamp Erciyes Programı kapsamında 17.05.2023 tarihinde  “Freelancer Nasıl Olunur?” eğitimi gerçekleştireceğiz. Etkinlik kapsamında Freelance alanındaki öncü isimler tarafından verilecek eğitimin ardından, freelance dünyasıyla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını alanında tecrübeli kişilere sorabileceğiniz soru cevap etkinliği gerçekleştirilecektir.

Eğitime katılarak sen de freelance çalışma dünyasına ilk adımlarını atabilirsin!

Katılım Şartları

Eğitim 18-35 yaş arasındaki herkesin katılımına açıktır ve eğitime katılım ücretsizdir.

Eğitime katılım için kayıt zorunlu olup, 16.05.2023 tarihine kadar kayıt yaptırabilirsiniz.

Eğitime ilişkin detaylı bilgi için;

https://www.bootcamperciyes.com/etkinlik/


Başvuru için:https://team.seraincubation.com/basvurular/yeni?form_id=7b82853b9dc0f34c16725ec1d9eda915


Etkinlik Saati: 09.30- 14.45

Adres: Yıldırım Beyazıt Mahallesi Erciyes Teknopark, Tekno-5 Binası Konferans Salonu, Aşık Veysel Blv. Melikgazi/Kayseri

 


“MATLAB Bilgi Günü” Etkinliği

 

Değerli Araştırmacılar,

Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi (ETTO) tarafından gerçekleştirilecek olan “MATLAB Bilgi Günü” etkinliğine davetlisiniz. Etkinlikte, Yapay Zekâ, Görüntü İşleme, Derin Öğrenme, Demo Gösterimleri, Gömülü Sistemler, Sinyal İşleme, Code Generation Çözümleri ve Kullanıcı Başarı Hikâyeleri gibi konulardan bahsedilecektir.

Bilgi günü 30 Mayıs 2023 tarihinde 09:30-12:30 saatleri arasında, Erciyes Teknopark Tekno-5 Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Etkinliğe katılımınızı bekler iyi çalışmalar dileriz.

Kayıt Linki: https://forms.gle/KJ7Ab6boQYMyb8ba6

(Kayıt linkinin çalışmaması durumunda buradan kayıt linkine erişim sağlayabilirsiniz.)

Etkinlik Programı;

09:30-10:00

Açılış Konuşması – SERHAT DALKILIÇ - Erciyes Teknopark A.Ş. ve CİHAN ŞAHİN - Figes A.Ş.

10:00-10:45

MURAT ATLIHAN – MATLAB&Simulink ve Simscape

10:45-11:00

KAHVE ARASI

11:00-11:45

SEBAHATTİN BABUR – Yapay Zeka Çözümleri, Görüntü İşleme ve Derin Öğrenme

11:45-12:30

ERKAM ÇANKAYA – Gömülü Sistemler ve Code Generation

Detaylı Bilgi ve Destek İçin;

Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi ekrem.aydin@erciyesteknopark.com 


BENİM İŞİM GİRİŞİM İŞ FİKRİ YARIŞMASI

ORAN Kalkınma Ajansı’nın 500.000 TL destek sağladığı ve Erciyes Teknopark iş birliğiyle yürütülen, Benim İşim Girişim V. Dönem İş Fikri Yarışması Demo Day Etkinliği gerçekleştirilecektir. 

İş fikri final sunumlarının ardından gerçekleşecek olan jüri değerlendirmeleri ile ilk 3’e girecek takımlar belirlenecektir.

Demo Day Etkinliği, girişimciliğe ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

Detaylı bilgi için:

https://benimisimgirisim.com/

Başvuru İçin:

http://team.seraincubation.com/basvurular/yeni?form_id=cf57b0fd32ce877089ba0d0f6c9b1917

Adres: Yıldırım Beyazıt Mahallesi Erciyes Teknopark, Tekno-5 Binası Konferans Salonu, Aşık Veysel Blv. Melikgazi/Kayseri

Etkinlik Tarihi: 17.05.2023

Etkinlik Saati: 15.15- 17.30

Etkinlikte görüşmek dileğiyle.


2022-2023 BAHAR DÖNEMİ ARA SINAV (VİZE) UYGULAMA ŞEKLİ

A) Üniversitemiz Senatosunun almış olduğu karar gereği 2022-2023 bahar yarıyılı ara sınavları (Yüz yüze eğitim alan programlar hariç) çevrimiçi denetimli olarak 26 Nisan-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Yüz yüze eğitim alan uygulamalı programların Ara sınavları Yüz yüze gerçekleştirilecektir.

B) Teknik imkansızlıklar ve/veya kişisel tercihlerden ötürü çevrimiçi gözetimli ve denetimli sınavlara katılmak istemeyen öğrenciler, mazeretlerini dilekçe ile ilgili birim yönetimine bildirmeleri durumunda Mazeret Sınavı Döneminde yüz yüze olarak sınava girebileceklerdir.

C) Öğrencilerin, 26 Nisan-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak Yüz Yüze sınavlara girme yönündeki tercihleri 14-20 Nisan 2023 tarihleri arasında OBISIS (https://obisis.erciyes.edu.tr) üzerinden alınacak olup, belirtilen tarihler arasında tercih belirtmeyen öğrencilerin çevrimiçi veya yüz yüze yapılacak SINAVLARA GİRMEYECEĞİ yönünde işlem tesis edilecektir. Yapılacak tercihler öğrencinin dönemde aldığı çevrimiçi/hibrit tüm dersler için (2547/5i, Pedagojik Formasyon dahil) için geçerli olacaktır.

Not: Öğrenci Numarası 490 ile başlayan Formasyon öğrencileri ve enstitü öğrencileri dahil değildir.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ


Öğrencilerimizin Dikkatine!

Üniversitemiz Yemekhanelerinde tadilat yapılacağından Ramazan ayı boyunca kapalı olacaktır. Ancak, yüz yüze eğitim gören öğrencilerimiz için öğlen ve İftar yemeği yeni Yemekhane’de (Turizm Fakültesi arkası) verilecektir.


DERS KAYIT SÜRESİNİN UZATILMASI HAKKINDA SENATO KARARI

Üniversitemiz Senatosunun 20/03/2023 tarihli toplantısında, Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremler nedeniyle mağduriyet yaşayıp ders kaydını süresi içerisinde yapamayan Üniversitemiz öğrencileri için 21–24 Mart 2023 tarihleri arasında (24 Mart 2023 Cuma günü saat 23.59'a kadar)  ders kaydı yapabilmeleri için tüm öğrencilerimize ek süre verilmesine karar verilmiştir.

Ders kaydı yapamayan ve Ekle/Sil işlemi yapmak isteyen öğrencilerimiz 24 Mart 2023 Cuma günü saat 23.59'a kadar ders kayıtlarını yapabilecek ve öğrenim ücreti/katkı payı ücretlerini yatırabileceklerdir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


TEKNOLOJİ ve KARİYER GÜNLERİBootcamp Erciyes Programı kapsamında “Teknoloji ve Kariyer Günleri” etkinliği düzenlenecektir.
21 Mart 2023 Çarşamba günü 09.30-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte, 18-35 yaş arası bireyler ile Erciyes Teknopark firmaları bir araya getirilecektir. “Yazılımcılar İçin Kariyer Planlama” ve “Oyun Sektöründe Kariyer” oturumları ile
genç yeteneklerin kariyer yolculuğuna katkı sağlamak, ” Teknopark Firma Sunumları” ve Teknopark Firmaları ile Birebir İş ve Staj Görüşmeleri” oturumu ile teknoloji firmalarının istihdama yönelik yetenek havuzu oluşturulmalarına destek vermek amaçlanmaktadır.
“Teknoloji Takımları Kurma” oturumu ile geleceğin girişimci takımları oluşturulması amaçlanmaktadır.
Etkinliğe İlişkin Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin: http://www.bootcamperciyes.com/teknoloji-ve-kariyer-gunleri/


Pedagojik Formasyon Eğitimi Anketi Hakkında

Kendisine obisis üzerinden anket duyurusu yapılan öğrencilerimizin, 2022-2023 Güz dönemi itibari ile başlayacak olan, Ücretsiz Pedagojik Formasyon Derslerini almak isteyip istemediğini ankette belirtmeleri gerekmektedir.

Ankette önce YÖK'ün konu ile ilgili açıklamasını okumanız, okuduktan sonra, "Okudum Onaylıyorum" dedikten sonra, açılan arayüzden Pedagojik Formasyon Derslerini Almak İstiyorum veya Pedagojik Formasyon Derslerini Almak İstemiyorum seçimini yapmanız gerekmektedir.

Anket sonuçlarına göre planlama yapılacağı için bu anketin öğrencilerimiz tarafından doldurulması çok önemlidir. Lütfen karşınıza çıkan duyurudaki anketi doldurunuz. Doldurmadı iseniz, öbisis "Kişisel Duyurular" sekmesinden tekrar ankete giderek anketi tamamlayınız.


HALKBANK KAMPÜS'te Gençlere Özel

Halkbank Kampüste Nedir?

Halkbank’ın gençler için özel olarak hazırladığı yeni bir mobil uygulamadır. Halkbank Kampüste uygulamasında, gençlere yönelik fırsatlar ve içerikler ile kampüs hayatını kolaylaştıracak ürün ve hizmetler sunulmaktadır.

Detaylar için:

https://www.halkbank.com.tr/tr/dijital-bankacilik/mobil-bankacilik/halkbank-kampuste/nedir.html
ERU MOBİL BETADetaylı bilgi ve indirmek için : https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.edu.erciyes


YETENEK HER YERDEDetaylı bilgi için : https://www.yetenekkapisi.org


KAYBİMER SOSYAL AĞLARI

Sevgili Öğrenci ve Mezunlarımız; Kariyer Yönlendirme ve Bilgilendirme Merkezimizin sizlerin kariyer gelişimi, istihdam ve staj olanaklarıyla ilgili çok sayıda bilgilendirici içeriği paylaştığı sayfaları takip etmek ister misiniz? ERÜ KAYBİMER’in sizler için kullandığı güncel sosyal ağ hesapları aşağıda, sizleri de takipçilerimiz arasında görmek istiyoruz, kazanan siz olursunuz:

Instagram: ERÜ KAYBİMER (@kaybimer.erciyes) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Facebook: Kaybimer Erciyes | Facebook

Twitter: KAYBİMER ERÜ (@ErciyesKAYBIMER) / Twitter


Halk Bankası BANK24JET Kart Dağıtımı Hakkında Bilgi!!!

Erciyes Üniversitesi öğrencileri BANK24JET kart dağıtımından kalan ve ek yerleştirme , yatay-dikey geçiş , yüksek lisans , doktora öğrenci kartları 30 EKİM-1 KASIM – 2 KASIM tarihlerinde 3 gün boyunda İİBF yanında bulunan öğrenci yemekhanesinde dağıtılacaktır.

• Öğrencilerin kimlik aslının ve 2 adet kimlik fotokopisinin yanlarında bulunması gerekmektedir.

• Dağıtımlar sabah 09:00 da başlayıp akşam 18:00 da bitecektir.


ÖĞRENCİLERİMİZE BANK24JET KART DAĞITIMIESKİ KAYITLI ÖĞRENCİLER KARTLARINI 19.10.2022 TARİHİNDEN SONRA ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HALKBANK ŞUBESİNDEN TESLİM ALABİLECEKLERDİR


Üniversitemizde Kayıtlı Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Dikkatine !!!!

Üniversitemizde kayıtlı yabancı uyruklu ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik hak ve yükümlülükleri, kamu hizmetlerine erişim konularında 18.10.2022 tarihi saat 14.30'da (İ.İ.B.F Konferans salonu) bilgilendirme programları düzenlenecektir. Bahse konu toplantılara Üniversitemiz bünyesinde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerimiz davetlidir.


Azami süreler sonunda kayıt silme durumuna gelen Öğrencilerimizin dikkatine!!

6569 Sayılı Kanun ile 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunun 44. Maddesinde yapılan değişiklik sonucunda azami süreler sonunda kayıt silme durumuna gelen Üniversitemiz son sınıf öğrencilerine başarısız oldukları veya hiç almadıkları dersler için iki ek sınav hakkı tanınmıştır. İlgili öğrencilerin ders kayıtlarında yapmaları gerekenler hakkında hazırlanan açıklama internet sayfamızda yapılmıştır.

Duyuruya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://ogrisl.erciyes.edu.tr/DYR/Duyuru-Detay/Azami-Sureler-Sonunda-Kayit-Silme-Durumuna-Gelen-S/4590


İletişim Fakültesi uzaktan eğitim veren bölümlerin öğrencilerinin dikkatine !

İletişim Fakültesi uzaktan eğitim veren bölümlerin aday ve okuyan tüm öğrencilerinin obisis.erciyes.edu.tr Eğitim/Sınav Şekli Onay menüsünden çevrim içi eğitim ve sınav için KVKK aydınlatma metnini okuyarak en geç ders kayıt ekle-sil haftasının sonuna kadar onay vermeleri gerekmektedir. Onay vermeyen öğrenciler ders kaydı yapamayacaktır !

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.


YETENEK KAPISIİş, staj ilanları, etkinlikler, kariyer fuarları,kariyer danışmanlığı için https://www.yetenekkapisi.org/


ÖĞRENCİLERİMİZE ÖZEL İNDİRİM

Kayseri Forum BOYNER mağazasında üniversitemiz öğrencilerine özel, alışverişlerde Boyner özel markalarda ilk fiyat üzerinden % 30, diğer markalarda ilk fiyat üzerinden %15 indirim uygulanacaktır.


BİGG 1512 YEŞİL BÜYÜME ÇAĞRISI!TÜM ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, MEZUNLAR VE AKADEMİSYENLER BAŞVURABİLİR
TÜBİTAK 1512 – Girişimcilik Destek Programı kapsamında 450.000 TL hibe desteği alarak şirketini kurmak isteyen girişimci adayları BİGG Erciyes’e başvurabilir.
450.000 TL hibe desteğini almak için girişimci adaylarına eğitim, mentorluk ve iş planı yazma destekleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.
Teknoloji tabanlı iş fikirlerinizi hayata geçirmek, tematik alanlar ve program hakkında detaylı bilgi alabilmek için web sitemizi ziyaret edin.
Başvuru için https://biggerciyes1512.com/
* Erciyes Teknopark TÜBİTAK 1512 Programı Resmi Uygulayıcı Kuruluşudur.


TÜBİTAK 1512 – Girişimcilik Destek Programı

TÜBİTAK 1512 – Girişimcilik Destek Programı kapsamında 200.000 TL hibe desteği alarak şirketini kurmak isteyen girişimci adayları BİGG Erciyes’e başvurabilir. 200.000 TL hibe desteğini almak için girişimci adaylarına eğitim, mentorluk ve iş planı yazma destekleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Teknoloji tabanlı iş fikirlerinizi hayata geçirmek, tematik alanlar ve program hakkında detaylı bilgi alabilmek için web sitemizi ziyaret edin.

https://www.biggerciyes1512.com/

Son başvuru tarihi: 29 Mart 2022
* Erciyes Teknopark TÜBİTAK 1512 Programı Resmi Uygulayıcı Kuruluşudur.


Koordinatörlüğün Mesajı

Değerli Öğrencimiz, Erciyes Üniversitesine hoş geldiniz. Zorlu bir sınav sürecini başarıyla bitirerek üniversitemize girmeye hak kazandığınız için sizleri kutluyoruz. Eğitim hayatınızdaki ve günlük hayattaki yaşadığınız tüm olumsuz koşullara rağmen elde ettiğiniz bu başarı, ülkemiz için çok önemli bir kazanımdır. Üniversitemiz bünyesindeki Engelsiz Kampüs Birimimiz sizlere her konuda destek vererek, akademik ve sosyal yaşamınızı kolaylaştırmayı hedefliyor. Erciyes Üniversitesinde mutlu ve başarılı bir öğrencilik dönemi geçirmenizi diliyoruz. Engelsiz Kampüs Birimimizdeki kuracağınız ilişkiler üniversite yaşamınızı kolaylaştıracaktır. Lütfen birimimizi ziyaret ederek, yetkili görevlilerle tanışınız. Erciyes Üniversitesi Engelsiz Kampüs Birimi olarak özel gereksinimli bireylerin toplum hayatında aktif rol alma misyonu ile yürüttüğümüz faaliyetlerde aramıza katılmanızı ve ülkemizde engelliliğin kültürümüzün bir parçası haline gelmesinde aktif rol üstlenen bireyler olmanızı istiyoruz. Yılmadan çalışarak, seçtiğiniz alanda başarılı ve üretken kişiler olacağınıza inanıyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.

  Erciyes Üniversitesi
Engelsiz Kampüs Birimi Koordinatörlüğü


Yaz Okulu İntibak İşlemlerinde Sorun Yaşayan Öğrencilerimizin Dikkatine

Yaz okulundan diğer Üniversitelerden ders alan Üniversitemiz öğrencilerinden intibak işlemlerinde sorun yaşayanlardan;

** İlgili dersin Bütünleme sınavına katılıp sonuç kesinleşmediği için ders alan öğrencilerimiz, Bütünleme sınavlarından geçmeleri halinde,

** Yaz okulunda diğer Üniversitelerden ders alması uygun görülen ve Bölüm Başkanlığınca onaylanan derslerden, ilgili Üniversitede açılmayan dersler olması halinde bu derslerin üzerinden silinmesini talep eden öğrencilerimiz,
ilgili Üniversiteden söz konusu dersin yaz okulunda açılmadığını gösterir belge ile birlikte, dilekçe ile başvurmaları halinde söz konusu dersler üzerlerinden düşülecektir.
Başvuruların ıslak imzalı dilekçe ile Üniversitemiz genel evrak birimine yapılması ya da posta yolu ile ıslak imzalı dilekçenin web sayfamızda bulunan yazışma adresine iletilmesi halinde talepler değerlendirmeye alınacaktır.
(Postada yaşanan gecikmeden dolayı yaşanabilecek mağduriyetlerden Daire Başkanlığımız mesul değildir.) E posta yolu ile yapılan talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.


Zorunlu Staj Başvuruları Hk

Zorunlu staj başvuruları eskiden olduğu gibi https://obisis.erciyes.edu.tr üzerinden alınmaya başlanmıştır.


BAHAR YARIYILI ARA SINAV YAPILIŞ ŞEKLİ TERCİHİ -BİLİMSEL HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİ

Bilimsel hazırlık öğrencileri çevrimiçi denetimli sınava girmek istiyorlarsa dersi veren hocaya başvuracaklardır.


Coursera Çevrimiçi Öğrenme Platformu Kampüs Programı

Detaylı Bilgi için :https://www.erciyes.edu.tr/tr/duyuru-detay/2210/coursera-cevrimici-ogrenme-platformu-kampus-programi


SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİMİZE

Üniversitemiz yüksek lisans öğrencisi Okan TEMİZYÜREK'in " Sporcularda Kısaltılmış Sporcu Beslenmesi Bilgi Ölçeğinin Türkçe Geçerlik ve Güvenirlik Çalışması" isimli tez çalışmasını Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde öğrenim gören öğrencilerle anket yapabilmesi
Detaylı bilgi ve başvuru için https://docs.google.com/forms/d/1-jhycdpoV5uazAohbh8VwtYZ__vbuCsb6_NLwwgUDz4/edit?usp=forms_home&ths=true


YETENEK KAPISI

Değerli Öğrencilerimiz,
Eğitiminizin yanında kariyer gelişiminize destek vermek ve farklı kariyer imkânlarına erişiminizi kolaylaştırmayı önemsiyoruz. Bu doğrultuda üniversite kariyer merkezimiz iş/staj ilanları ve kariyer etkinliklerinden haberdar olup kolayca başvurabileceğiniz ve
profesyonel kariyer danışmanlığı alabileceğiniz çevrimiçi platform olan “Yetenek Kapısı”nı hizmetinize sunmuştur.
Öğrenciliğiniz ve hatta mezun olduktan sonra da sizlere sunduğumuz kariyer fırsatlarından faydalanabilmeniz için https://www.yetenekkapisi.org/login adresi üzerinden sisteme dâhil olmanızı öneriyoruz.
Yetenek Kapısı ile ilgili detaylı bilgi almak için ekteki dokümanları inceleyebilir ve Kariyer Merkezini ziyaret edebilirsiniz.
İlanlar, etkinlikler ve duyurulardan en önce haberdar olmak için Yetenek Kapısını düzenli olarak ziyaret etmenizi önerir, ihtiyacınız olduğu her zaman Kariyer Merkezimizden destek alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Erciyes Üniversitesi Kariyer Yönlendirme ve Bilgilendirme Merkezi Müdürlüğü


HARÇ ÖDEME TAHSİLATI BAŞLAMIŞTIR.

Erciyes Üniversitesi için Halkbank aracılığı ile internet harç tahsilatımız başlamıştır. Ödemelerinizi Halkbank Şubelerine giderek veya Halkbank İnternet Bankacılığını kullanarak veya Halkbank ATM'lerini kullanarak yapabilirsiniz. ( Ödeme menüsü altında, Eğitim Ödemeleri altından Erciyes Üniversitesini seçip T.C.Kimlik numaranızı girerek )

Harç borcu olan öğrencilerimiz borcunu ödemeden ders kaydı yapamazlar. Üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerimizin de varsa önce harç borcunu ödemeleri gerekmektedir. Ders kayıtları aşağıdaki ilanda belirtildiği üzere okul okul belirtilen saatlerde açılacaktır.

Yeni kayıt olan öğrencilerimiz, nasıl ders kaydı yapacaklarını öğrenebilecekleri kullanım kılavuzu için bu linke tıklayabilirler.


YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri

Öğrenci kayıt kılavuzu için tıklayınız.


ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE !!!

Uzaktan öğretim süreçlerinde önlisans, lisans ve lisansüstü dersleri için kullanımı öngörülen https://erudm.erciyes.edu.tr/ portalı 30 Mart 2020 tarihi itibariyle kullanılmaya başlanacak olup, üniversitemiz tarafından sizlere verilen e-posta adresiniz ve şifrenizle sisteme giriş yapabileceksiniz. E-posta adresiniz ve şifrelerinizle ilgili problemlerinizin çözümü için erudm@erciyes.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

YÖK Başkanlığı'nın da ifade ettiği gibi bahar döneminin teorik dersleri uzaktan öğretim olarak dönem sonuna kadar verilmeye devam edecek, uygulamalı dersler ve sınavlar ise yaz döneminde yüzyüze olarak yapılacaktır. Süreçle ilgili üniversitemiz web sayfası, fakülteler ve ilgili bölüm başkanlıklarımızın web sayfalarında ayrıntılı bilgiler verilecek olup, bu duyuruların dikkatle takip edilmesi gerekmektedir.

Üniversitemizde ERUZEM üzerinden verilen ortak dersler (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil dersleri) önceden olduğu gibi aynen ERUZEM üzerinden senkron işlenmeye devam edecektir.

Yabancı Diller Yüksekokulu ve İlahiyat Fakültesi bünyesinde verilen hazırlık sınıfı dersleri ise 06 Nisan 2020 tarihi itibariyle ERUZEM üzerinden senkron (eşzamanlı) verilmeye başlanacaktır. Bu konudaki hazırlıkların tamamlanmasının ardından ERUZEM Müdürlüğü tarafından ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır.

Uzaktan öğretim portalı https://erudm.erciyes.edu.tr/ üzerindeki ders formatı asenkron (eşzamanlı olmayan) bir yapıda olup, ilgili derslerin materyallerine ulaşabilecek, öğretim elemanlarıyla etkileşimde bulunabilecek, sizlere verilecek ödev vb. gibi uygulamaları sisteme yükleyebileceksiniz. Devam zorunluluğunun aranmayacağı bu süreçte ders müfredatları haftalık olarak takip edilecektir. Esnek bir platform imkanından dolayı sisteme o hafta içerisinde sizlerin uygun zamanınızda giriş yapma ve ders içeriklerini inceleyip aksiyon alma imkanınız olacaktır. Derslerle ilgili ihtiyaç duymanız halinde bölüm/program başkanlıkları ile de iletişime geçebilirsiniz.

Uzaktan öğretim süreçleri üniversitelerimiz için bilindik olmakla birlikte derslerin tamamının bu platforma taşınması beraberinde bazı sıkıntıları da getirebilecektir. Bu sıkıntıları minimum düzeyde tutmak için tüm akademik ve idari personelimiz elinden gelen maksimum gayreti göstermektedir. Olası öngörülemeyen durumları da sabır ve anlayışla aşmış olacağız.

Verimli ve sağlıklı bir uzaktan öğretim süreci geçirmenizi temenni ediyor, başarılar diliyoruz.

Rektörlük


CORONA Virüsü

ERÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin hazırlamış olduğu Corona Virüs ve alınması gereken önlemler konulu videoyu izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız...

https://obisis.erciyes.edu.tr/files/Corona.mp4


Sosyoloji ve İngiliz Dili Ed.Öğrenci Anketi

Üniversitemizin çok değerli öğrencisi,
Bu anket, Erciyes Üniversitesi Sosyoloji ve İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü öğrencileri için hazırlanmıştır.
Katılımınız için çok teşekkürler.

Ankete katılmak için tıklayınız...
Ankete katılmak için tıklayınız...


YETENEK KAPISI
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı öğrenci ve mezunların hizmetine sunmuştur.
Link adresi için tıklayınız https://www.yetenekkapisi.org/register/


Benim İşim Girişim Yarışması III.Dönem Başvuruları Başladı !

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Erciyes Teknopark A.Ş. iş birliği ile düzenlenen “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışması ile bölgemizde teknoloji geliştirme içerikli, ticari değer taşıyan, yenilikçi iş fikirleri olan girişimci adaylarının,
ekipleri ile birlikte iş fikirlerini hayata geçirmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.
Bu yarışma ile başvuruları alınan yenilikçi iş fikirleri arasından en uygun olanları seçilerek, bir prototipe dönüştürülmesi için malzeme ve hizmet alımları kalemlerinde finans desteği sağlanacaktır.
Ayrıca iş fikri sahibi girişimci adaylarına Kayseri’de kurulu bulunan ve Teknopark tarafından işletilen girişimcilik merkezi olan Sera adlı ön kuluçka ve kuluçka hizmetleri de sunulacaktır.
Başvuru Kriterleri
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
• Teknoloji tabanlı, gerçekleştirilebilir, yenilikçi ve ticari değere sahip iş fikri sahibi olmak
• Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşından gün almış olmak
• Hali hazırda herhangi bir şirketin ortaklık yapısında yer almamak
• En az 2 kişilik bir ekibe sahip olmak
Bireysel başvuru kabul edilmemektedir. Her takımın sadece bir iş fikri ile başvuru yapması beklenmektedir. Birden fazla iş fikri ile başvuru yapan takımların sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecektir.
Değerlendirme sonucu kabul edilecek ekiplerin eğitim ve kuluçka faaliyetlerine katılmalarında devam şartı aranmaktadır. Şehir dışından başvuran girişimcilerin, ulaşım ve konaklama işlemlerini, kendi imkanları ile gerçekleştirmeleri beklenmektedir.
Başvuru için http://www.benimisimgirisim.com/


ERÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (ERREM)

ERÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (ERREM) Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu Binası 1. katında hizmetlerine devam etmektedir.


SAHTE ÖBİSİS MOBİL UYGULAMALARI HAKKINDA

Üniversitemizin herhangi bir şekilde öğrenci işleri not durum, kayıt işlemleri için herhangi bir mobil uygulaması yoktur. Android veya IOS marketlerindeki uygulamalar tamamen kurumumuz dışında yazılmış zararlı uygulamalardır. Bu uygulamaları kullanmanız halinde öbisis'te kullanmış olduğunuz şifreniz uygulamayı yazan 3. kişilerin eline geçecektir.

Bu uygulamaları kullanmış olan öğrencilerimizin, uygulamaları telefonlarından kaldırmaları ve öbisis şifrelerini değiştirmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde ele geçirilen şifre ile yapılan işlemler sizin tarafınızdan yapılmış gibi kaydedilecektir.


Erciyes Üniversitesi Resmi Sosyal Medya Hesapları

Erciyes Üniversitesi Sosyal Medya Resmi Hesapları Aşağıda Belirtildiği Gibidir. Bunların dışında herhangi bir resmi hesapları bulunmamaktadır.

Facebook Resmi Hesabı : https://www.facebook.com/EruMedya

Twitter Resmi Hesabı : https://twitter.com/EruMedya?lang=tr

Youtube Resmi Hesabı : https://www.youtube.com/user/EruMedya


Öbisis Web Portalı Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Bilgi Sistemi (Öbisis) Kullanım kılavuzunu okumak için tıklayınız.


ÖĞRENCİ NUMARASI ve ŞİFRE EDİNME

Öğrenci Bilgi Sistemimize obisis.erciyes.edu.tr adresinden girerek ŞİFREMİ BİLMİYORUM butonunu tıklayınız.
TC Kimlik Numaranız, Adınız ve Soyadınızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilir yeni OBİSİS şifrenizi belirleyebilirsiniz.


MEZUNİYET İÇİN HAZIRLIK SINIFI ŞARTI

Mezun olmak için sadece Hazırlık sınıfı şartını sağlayamayan öğrencilerimizin dikkatine!

Web Öğrenci sayfanızın Mezuniyet sekmesindeki "YÖK Kararı ile hazırlıktan muaf olarak mezun olmak istiyorum" onay kutusunu tıklayınız.


ERÜ ELEKTRONİK DOĞRULAMALI BELGE UYGULAMASI

ERÜ 15.12.2014 tarihinden itibaren elektronik doğrulamalı öğrenci belgesi ve not durum belgesi (Transkript) uygulamasına başlama kararı almıştır.

Elektronik Doğrulamalı Belge Nedir:  Öğrencilerimizin Öbisis Web Portali  “Belge İstek” arayüzünden talep edip,  Öbisis’in ürettiği  üzerinde imza,mühür yerine görselleri ile elektronik doğrulama yöntemleri yazılı olan,  öğrenci belgesi ve not durum belgesidir.

Eski Uygulama Şekli:

Öğrencilerimiz, Öbisis portali üzerinden “Belge İstek”  arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep ediyor, bu istekler biriktiğinde öğrenci işleri ofislerinden toplu halde yazdırılıyor ve yazdırıldığını yine “Belge İstek” arayüzünden takip eden öğrencilerimiz öğrenci işleri ofisine gidip Öğrenci Belgesini ve/veya Not Durum Belgesini alıyorlardı.

Yeni Uygulama Şekli:

Yeni uygulamada ise öğrencilerimiz yine Öbisis portali üzerinden “Belge İstek” arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep edecek. Talep sırasına göre sunucudaki bir servis aracılığı ile bu belgeler üretilip pdf olarak sisteme kaydedilecektir. “Belge İstek” arayüzünden öğrencilerimiz bu belgelerin üretildiğini görebilecek ve istediği belgeyi pdf olarak açabilecek ve bilgisayarına / mobil cihazına indirebilecektir.

Elektronik Doğrulamalı Belgede ıslak imza yerine imza görseli kullanılmıştır. Ancak belgenin doğruluk kontrolü internet aracılığı ile yapılabilir. Bu iki şekilde mümkün olacaktır.

1.Doğrulama Yöntemi (İnternet Browser Kullanılarak):

Belgeyi verdiğiniz kişi veya kurum belgeyi doğrulamak isterse, belge üzerindeki açıklamalar onu yönlendirecektir. http://bd.erciyes.edu.tr Belge Doğrulama servisine gidecek, belge üzerindeki Öğrenci Numarası, Doğrulama Kodu ve Pin Kodunu alanlara girip, “Doğrula” butonuna tıkladığında sistem tarafından böyle bir belge verilmiş ise belge ile ilgili özet bilgiler ekrana gelecek ve burada istenirse belgenin orjinali görüntülenebilecek ve/veya indirilebilecektir. Bu şekilde kişi veya kurum elindeki kağıt kopya ile doğrulama arayüzünden indirdiği belgeyi karşılaştırarak doğruluğundan emin olabilecektir.

2.Doğrulama Yöntemi (Mobil Aygıt Karekod Uygulamaları Kullanılarak):

Mobil aygıtlarınıza yükleyeceğiniz karekod uygulamaları ile doğrulama yapılabilir.  ( Apple Store ve Google Play Store da ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Buralarda “ qr barcode scanner” diyer arama yaparak bulabilirsiniz )

Mobil aygıtınızda karekod uygulamasını çalıştırıp, belge üzerindeki karekod’u okuttuğunuzda karekod üzerindeki link bilgisini okuyan uygulama sizi kendi internet browser’ından bu ilgili adresi açmaya yönlendirecektir. ( Yüklediğiniz uygulama  QR Code Reader ise, bu uygulama ile başlangıçta belge indiremeyebilirsiniz, sebebi browseri uygulama içerisinden açmasından kaynaklanmaktadır. Uygulamada Settings menüsünden "Use in App Browser" seçimini iptal ederseniz problem giderilecektir.  )Tamam dediğinizde browser http://bd.erciyes.edu.tr doğrulama servisine yönlenecek, öğrenci numarası, doğrulama kodu ve pin kodu url üzerinden alındığı için doğrudan sonuç ekranı açılacaktır. Böyle bir belge verilmedi ise hata ekranı, verildi ise belgenin özet bilgilerini gösterir bir ekran açılacaktır. Bu arayüzden kişi isterse mobil aygıtına belgenin orjinalini indirebilecek ve belgenin doğruluğunu birebir orjinali ile karşılaştırarak yapabilecektir.

Örnek Belgeler:

Aşağıda denemeniz için oluşturulmuş dört örnek belge bulunmaktadır. Linklere tıklayarak bu belgeleri indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Türkçe Öğrenci Belgesi ,  İngilizce Öğrenci BelgesiTürkçe Not Durum Belgesiİngilizce Not Durum Belgesi


ERÜ REKTÖRLÜĞÜ


TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Gerektiğinde sizlere ulaşabilmemiz ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için adres ve telefon bilgilerinizin güncellemeniz gerekmektedir.


YÜZDE ON BAŞARI LİSTELERİ NASIL HESAPLANIR?

Yüzde on başarı listeleri oluşturulurken konu hakkında çıkan YÖK Genel Kurulu Kararları baz alınarak, öncelikle listeler hazırlanır. Daha sonra bölüm öğrenci işleri bu listeleri kontrol edip, listenin doğru olduğuna kanaat getirdikleri durumda listeleri onaylarlar.

Listeler onaylanıp ilan edildikten sonra yüzde on indiriminden faydalanan öğrenciler kesinleşir. Öğrencilerin harç bilgileri bankaya gönderilir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.


JET KARTIMI NASIL KULLANACAĞIMÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE


Daha fazla bilgi için : http://obisis.erciyes.edu.tr/Files/OGRYEMEK.doc

 

Erciyes Üniversitesi e - Öğrenci Bilgi Sistemi © 1999-2024 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Grubu