Erciyes Öğrenci Bilgi Sistemi
  Ana Sayfa     Dosyalar     Sıkça Sorulan Sorular  

Sisteme giriş için
Öğrenci No ve Şifrenizi
yazıp Giriş'e tıklayınız.

Öğrenci No:

Şifre: 
Şifremi Bilmiyorum
 
 

Duyurular  

2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Başvuru Tarihleri Uzatıldı

Değerli Araştırmacılar;
TÜBİTAK BİDEB 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020 Yılı 2. Dönem başvuru tarihi uzatıldı.
Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı ile üniversitede öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin üniversitelerden bir akademik danışman eşliğinde araştırma yapmaya teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.
30.12.2020 olan son başvuru tarihi 11.01.2021 olarak güncellenmiştir. 2209-A 2020/2 Dönemi başvuruları Covid-19 salgını dolayısı ile beyan usulü ile alınacaktır.
Bu doğrultuda başvuru sırasında yüklenmesi zorunlu tutulan tek belge proje önerisi belgesidir.
Onaylı transkript (ıslak imzalı veya e-imzalı) bölüm onay yazısı (ıslak imzalı veya e-imzalı) ve taahhütname (ıslak imzalı) belgeleri proje yürütücülerinden daha sonra talep edilecek ve sisteme yüklenmesi istenecektir.
İlgili öğrenciler, hazırladıkları araştırma projelerini BİDEB sistemi (e-bideb.tubitak.gov.tr) üzerinden başvuru yapabilirler.
https://e-bideb.tubitak.gov.tr/basvuruacikprogramlar.htm
TÜBİTAK 2209 A projelerinin, destek üst limiti 4.000 TL’ dir. Projenin süresi en fazla 12 aydır.
Saygılarımızla.
Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi
Proje Destek Hizmetleri Birimi (0352 207 66 66 - 68333 – 68348)


TEV Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora Bursları Dijital Tanıtım Semineri – 2020

TEV Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora Bursları Dijital Tanıtım Semineri – 2020
Tarih: 25 ARALIK 2020 Saat: 16.00
Platform: Zoom Meeting ID: 976 1472 1346 Passcode: 737861

Konuşmacı: Hüseyin Tüysüz – Yurt Dışı Burslar Yöneticisi


Katılım için: https://zoom.us/j/97614721346?pwd=YUFEdSthaTV4NFJidVNTOWNVZ1NSUT09

Bilgi ve başvuru linki : http://www.tev.org.tr/2020-1/burs-yurt-disi-burslar.html


SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİMİZE

Üniversitemiz yüksek lisans öğrencisi Okan TEMİZYÜREK'in " Sporcularda Kısaltılmış Sporcu Beslenmesi Bilgi Ölçeğinin Türkçe Geçerlik ve Güvenirlik Çalışması" isimli tez çalışmasını Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde öğrenim gören öğrencilerle anket yapabilmesi
Detaylı bilgi ve başvuru için https://docs.google.com/forms/d/1-jhycdpoV5uazAohbh8VwtYZ__vbuCsb6_NLwwgUDz4/edit?usp=forms_home&ths=true


KONFERANSA DAVET
Detaylı bilgi için http://www.erciyes.edu.tr/Etkinlik-Detayi/Mavi-Vatan-/6043 /


ERÜ Öğrenci Konseyi 2016-2018 Dönemi Seçim Sonuçları

ERÜ Öğrenci Konseyi 2020-2022 Dönemi Seçim Sonuçlarına aşağıdaki link aracılığı ile erişilebilir.

1. Tur Seçim Sonuçları için TIKLAYINIZ !

2. Tur Seçim Sonuçları için TIKLAYINIZ !

Öğrenci Konseyi Seçim Esasları'nin 11 ve 12. maddeleri aşağıdaki gibidir:

11. Bölüm/Program Öğrenci Temsilcileri Üniversite Seçim Kurulunun gözetiminde zoom platformu üzerinden 25 Kasım 2020 Çarşamba 17:00’ye kadar birim öğrenci temsilcisini seçer (tek bölümlü birimlerde seçilen aday birim öğrenci temsilcisi olarak görev yapar) ve sonuçlar aynı gün Rektörlüğe bildirilir.

12. Öğrenci Konseyi Genel Kurulu, Rektör veya Rektör Yardımcısı tarafından 27 Kasım 2020 Cuma günü saat 14:00'de zoom platformu zerinden toplantıya çağırılır ve bu toplantıda Öğrenci Konseyi organları seçilir.


Öğrenci Konseyi Seçimine İlişkin Kullanım Kılavuzu

Öğrencilerimizin 2020-2022 Dönemi Öğrenci Konseyi Seçimlerinde nasıl oy kullanacaklarını anlatan bir kullanım kılavuzu hazırlanmıştır.

Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ !TÜBİTAK Star Programı Başladı
TÜBİTAK Star Programı İle hem tecrübe kazanın hem de mevcut TÜBİTAK projelerinde bursiyer olun.
Başvuru için: http://star.tubitak.gov.tr/
Son başvuru tarihi: 30.11.2020


Benim İşim Girişim Yarışması
Benim İşim Girişim Yarışması IV.Dönem Başvuruları Başladı !
Projenizi Hayata Geçirmek için siz de başvurun.
Başvuru için http://www.benimisimgirisim.com/
Son başvuru tarihi: 14 Aralık 2020


İçindeki Girişimciyi Fark Et Etkinliği
İçindeki Girişimciyi Fark Et Global Girişimcilik Haftası dolayısıyla düzenlediğimiz “Başarı Hikayeleri Paneline“ davetlisiniz.

Konuşmacılar
Çağla GÜL ŞENKARDEŞ | MenaPay CO Founder & CEO
İsa UYSAL | CepteTamir Founder
Buse BERBER ÖRÇEN | Nanomik CO Founder & CEO

Tarih: 20 Kasım 2020, Cuma
Saat: 15.00
Kayıt linki: https://www.kisa.link/O851


2020-2022 DÖNEMİ ÖĞRENCİ KONSEYİ SEÇİMİ

Erciyes Üniversitesi Yönetim Kurulunun görevlendirdiği ERÜ Üniversite Seçim Kurulu ekte sunulan “Öğrenci Konseyi Seçim Esasları”na göre aday listesi açıklanmıştır.

ÖĞRENCİ KONSEYİ SEÇİMİ ADAY LİSTESİ için TIKLAYINIZ !Fikri Haklar Bilgilendirme Seminerine Davetlisiniz
Tarih: 13 Kasım 2020, Cuma
Saat: 14.00-15.30
Eğitmen: Mesut AKTEKİN | ETTO Fikri Haklar Birimi Koordinatörü
Kayıt linki: https://www.kisa.link/O7kX


2020-2022 DÖNEMİ ÖĞRENCİ KONSEYİ SEÇİMİ

Erciyes Üniversitesi Yönetim Kurulunun görevlendirdiği ERÜ Üniversite Seçim Kurulu ekte sunulan “Öğrenci Konseyi Seçim Esasları”na oy birliği ile karar vermiştir.

Öğrenci Konseyi Seçim Esasları Tam Metni İçin TIKLAYINIZ !


ÖBİSİS üzerinden adaylık başvurusunun alınması:

1-) 05.11.2020 Perşembe saat 15:00 'dan itibaren Öbisis üzerinden adaylık başvurusu yapılabilecektir.

2-) Öbisis adaylık başvuru şartlarından ortalama, bu dönem ders seçmiş aktif bir öğrenci olma,disiplin cezası ile uzaklaştırma, normal öğrenim süresini aşmış olma, kayıt dondurma kontrollerini yaparak şartlar uygun ise adaylık başvurusunu alacaktır.

3-) Öğrencilerimizin Siyasi Parti üyeliği ve Herhangi Bir Terör Örgütü ile İlgisi olmadığına dair öğrencilerimiz beyanı alınacaktır. "Bir siyasi partiye üye olmadığını ve/veya görevi olmadığını" ve "Bir Terör Örgütü ile İlgisi Olmadığını" ÖBİSİS üzerinden beyan edecek, bu beyanın yanlış olduğunun tespiti durumunda adaylığı ve seçilmiş ise temsilciği düşecektir.

4-) Aday öğrencilerimizin, Adli Sicil Kayıt Belgelerini e-devlet üzerinden veya adliyeden alıp ve 13.11.2020 Cuma günü saat 17:00'a kadar belgenin pdf kopyasını ogrencikonseyisecimi@erciyes.edu.tr mail adresine mail ile göndermeleri gerekmektedir .

5-) Adli sicil kaydı olmayan ve belgesini mail ile gönderip teslim etmiş ve başvurusunu yapmış aday öğrencilerimiz, adaylıkları Üniversite Seçim Kurulu'nun onayı ile kesinleşecek ve 16.11.2020 Pazartesi günü ÖBİSİS üzerinden ilan edilecektir.

6-) Aday öğrencilerimiz ÖBİSİS üzerinden html formatında Seçim Bildirgelerini girebilecekler ve bu seçim bildirgeleri oy kullanacak tüm öğrenciler tarafından görülecektir.


YETENEK KAPISI

Değerli Öğrencilerimiz,
Eğitiminizin yanında kariyer gelişiminize destek vermek ve farklı kariyer imkânlarına erişiminizi kolaylaştırmayı önemsiyoruz. Bu doğrultuda üniversite kariyer merkezimiz iş/staj ilanları ve kariyer etkinliklerinden haberdar olup kolayca başvurabileceğiniz ve
profesyonel kariyer danışmanlığı alabileceğiniz çevrimiçi platform olan “Yetenek Kapısı”nı hizmetinize sunmuştur.
Öğrenciliğiniz ve hatta mezun olduktan sonra da sizlere sunduğumuz kariyer fırsatlarından faydalanabilmeniz için https://www.yetenekkapisi.org/login adresi üzerinden sisteme dâhil olmanızı öneriyoruz.
Yetenek Kapısı ile ilgili detaylı bilgi almak için ekteki dokümanları inceleyebilir ve Kariyer Merkezini ziyaret edebilirsiniz.
İlanlar, etkinlikler ve duyurulardan en önce haberdar olmak için Yetenek Kapısını düzenli olarak ziyaret etmenizi önerir, ihtiyacınız olduğu her zaman Kariyer Merkezimizden destek alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Erciyes Üniversitesi Kariyer Yönlendirme ve Bilgilendirme Merkezi Müdürlüğü


2247 - C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) Başlıyor

2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı kapsamında TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen bir araştırma projesinde görev alacak lisans öğrencileri aylık burs ile desteklenecek.

STAR programına başvurmak isteyen lisans öğrencilerinin öncelikle TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen bir araştırma projesinden kabul alması gerekmektedir.
Bir projeden kabul alan öğrenciler Başvuru Belgeleri sekmesinde yer alan "TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen bir araştırma projesinde görev alacağını gösterir belgeyi” proje yürütücüsüne imzalatmalıdır.
Programa başvurmak isteyen lisans öğrencileri TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerine http://star.tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilecek.
Projesine STAR aracılığıyla lisans öğrencisi alımı yapmak isteyen proje yürütücüleri projelerinin portalda yer alması için star@tubitak.gov.tr adresine mail atabilirler.
Bu projeye kabul edilen lisans öğrencileri bursiyer olarak görev alırken, 6 ay boyunca aylık 750 TL burs almaktadırlar.
Çağrı Takvimi : 2 Kasım 2020 – 30 Kasım 2020


BIGG ERCİYES TÜBİTAK 1512 (TEKNOGİRİŞİM SERMAYESİ) PROGRAMI BAŞLADI!

Değerli Girişimciler,
BiGG Programı 1. Aşama süreçlerini yürütecek olan 31 uygulayıcı kuruluş arasında yer almayı başaran Erciyes Teknopark’ın, BiGG Erciyes adını verdiği girişimcilere yönelik
TÜBİTAK 1512 sermaye desteği programının başvuruları başladı.

BİGG Erciyes programı, başvuruların alınıp incelenmesi, TÜBİTAK’a iletilmesi, programa dahil olacak girişimcilerin jüri tarafından seçilmesi, seçilen girişimcilerin konu ile ilgili eğitimler alması aşamalarını içermektedir.

TÜBİTAK desteğini alan girişimcilerimiz Sera Kuluçka Merkezi’nde AfterSera ticarileşme programına dahil olarak iş fikirlerini hayata geçirirken iş süreçlerini hem hızlandırma hem de profesyonel destek alma fırsatı yakalamış olacaklar.
BİGG Erciyes programına;
*Lisans son sınıf öğrencileri
*Lisans mezunları
*Yüksek lisans öğrencileri/mezunları
*Doktora öğrencileri /mezunları
*Akademisyenler
*Son mezuniyet tarihinden itibaren en fazla 10 yıl geçmiş olanlar başvuru yapabilirler.

İş Fikrinizin Gerçeğe Dönüşmesi İçin Siz de https://www.biggerciyes1512.com / adersine başvurun !

Yenilikçi iş fikirlerinin girişimcilere verilen eğitimler ile geliştirilerek teknolojik tabanlı ürünlere dönüşümünü kapsayan BiGG Erciyes programında, girişimcilere verilecek olan 200.000 TL tutarındaki hibe TÜBİTAK tarafından sağlanmakta olup tamamen TÜBİTAK’ın yetkisi dahilindedir.
Erciyes Teknopark olarak tüm girişimci adaylarını https://www.biggerciyes1512.com / adresinden BiGG Erciyes programına başvurmaya davet ediyoruz.


ONLINE KARIYER VE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ

Tarih 20-23 Ekim 2020 Saat : 09:30 - 17:30

Yer : Online platformda düzenlenecektir.

Düzenleyen ERÜ - İŞKUR - Yetenek Kapısı


Detaylı Bilgi için :
https://www.erciyes.edu.tr/Etkinlik-Detayi/Online-Kariyer-ve-Kisisel-Gelisim-Egitimi/6013
https://www.erciyes.edu.tr/Etkinlik-Detayi/Online-Kariyer-ve-Kisisel-Gelisim-Egitimi/6014


DERS KAYDI YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

http://obisis.erciyes.edu.tr adresinden ders kaydı yaparken sıkıntı yaşanması durumunda alternatif olarak http://obisis2.erciyes.edu.tr adresinden ders kaydı yapılabilir.


DERS KAYDI YAPILMASI İÇİN EK SÜRE VERİLMESİ

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında oluşan yoğunluktan dolayı ders kaydını yapamayan öğrencilerimize Ders Ekle/Sil dahil ders kayıtlarını yapabilmeleri için 09/10/2020 Cuma günü saat:23:59'a kadar ek süre verilmiştir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


DERS KAYITLARINDA ERTELEME

Ders kayıtları 28.09.2020 tarihinde başlayacağı duyurulan 2. , 3. ve 4. gruplar ile Serbest Seçmeli Dersler kayıtları ertelenmiştir.
2.Grup 29.09.2020 09:00 ‘da Başlayacak
İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Edebiyat Fakültesi,Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ,Veteriner Fakültesi,Turizm Fakültesi,Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O.

3.Grup 30.09.2020 09:00 ‘de Başlayacak
Fen Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri M.Y.O.,
Sivil Havacılık Yüksekokulu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu,Diş Hekimliği Fakültesi,İlahiyat Fakültesi

4.Grup 01.10.2020 09:00 ‘da Başlayacak
Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü,Gevher Nesibe Genom ve Kök Hücre Enstitüsü

"Tüm grupların aynı anda serbest seçmeli dersleri seçebilmeleri için, Serbest seçmeli derslerin seçimi 01.10.2020 saat 10:00 da başlatılacaktır; Serbest Seçmeli ders alacak olan öğrenciler ders kaydını Serbest Seçmeli dersini de seçtikten sonra Danışman onayına gönderecektir.


HARÇ ÖDEME TAHSİLATI BAŞLAMIŞTIR.

Erciyes Üniversitesi için Halkbank aracılığı ile internet harç tahsilatımız başlamıştır. Ödemelerinizi Halkbank Şubelerine giderek veya Halkbank İnternet Bankacılığını kullanarak veya Halkbank ATM'lerini kullanarak yapabilirsiniz. ( Ödeme menüsü altında, Eğitim Ödemeleri altından Erciyes Üniversitesini seçip T.C.Kimlik numaranızı girerek )

Harç borcu olan öğrencilerimiz borcunu ödemeden ders kaydı yapamazlar. Üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerimizin de varsa önce harç borcunu ödemeleri gerekmektedir. Ders kayıtları aşağıdaki ilanda belirtildiği üzere okul okul belirtilen saatlerde açılacaktır.

Yeni kayıt olan öğrencilerimiz, nasıl ders kaydı yapacaklarını öğrenebilecekleri kullanım kılavuzu için bu linke tıklayabilirler.


2020-2021 GÜZ DÖNEMİ DERS KAYITLARI


2020-2021 Güz Dönemi Ders Kayıtlarında önce Katkı Payı / Öğrenim Ücreti (Harç) Ödemesi gereken öğrencilerimiz ödemelerini yapacaklar sonra ders kaydı yapacaklardır.

TURİZM FAKÜLTESİ , TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK Y.O.
DERS KAYIT : 28.09.2020 - 04.10.2020
EKLE ve SİL : 05.10.2020 -11.10.2020

VETERİNER FAKÜLTESİ
DERS KAYIT : 28.09.2020 - 05.10.2020
EKLE ve SİL : 07.10.2020 -09.10.2020

DİĞER OKULLAR
DERS KAYIT : 28.09.2020 - 06.10.2020
EKLE ve SİL : 07.10.2020 -09.10.2020

Diğer okullarımız için ders kayıtları 28.09.2020 tarihinde başlayacak ve 06.10.2020 tarihinde bitecektir. Bu öğretim yılında mazeret kayıtları olmayacaktır. Sadece ders kayıt haftasında kaydını yapan öğrenciler için,
07.10.2020 ve 09.10.2020 tarihleri arasında ders silme/ekleme işlemi yapılabilecektir.


Ders kayıtları, sisteme getireceği aşırı yük nedeniyle 4 gruba ayrılarak farklı saatlerde açılacaktır. *

1.Grup 28.09.2020 09:00 ‘da Başlayacak
Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Seyrani Ziraat Fakültesi,Eczacılık Fakültesi,Tıp Fakültesi (Dönem VI öğrencileri hariç)

2.Grup 29.09.2020 09:00 ‘da Başlayacak
İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Edebiyat Fakültesi,Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ,Veteriner Fakültesi,Turizm Fakültesi,Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O.

3.Grup 30.09.2020 09:00 ‘de Başlayacak
Fen Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri M.Y.O.,
Sivil Havacılık Yüksekokulu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu,Diş Hekimliği Fakültesi,İlahiyat Fakültesi

4.Grup 01.10.2020 09:00 ‘da Başlayacak
Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü,Gevher Nesibe Genom ve Kök Hücre Enstitüsü

"Tüm grupların aynı anda serbest seçmeli dersleri seçebilmeleri için, Serbest seçmeli derslerin seçimi 01.10.2020 saat 10:00 da başlatılacaktır; Serbest Seçmeli ders alacak olan öğrenciler ders kaydını Serbest Seçmeli dersini de seçtikten sonra Danışman onayına gönderecektir.


YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri

Öğrenci kayıt kılavuzu için tıklayınız.


REKTÖRLÜK GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜ

Öğrencilerimizin Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümünün serbest seçmeli derslerini seçtiklerinde çakışma ve problem yaşamamaları için ;
ders programı, sınav tarihleri, öğretim elemanları, derslikler ve ders içerikleri hakkında bilgi edinmeleri gerekmektedir. http://gsb.erciyes.edu.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.


TIP FAKÜLTESİ DÖNEM 6 ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE !

Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin değişmesinden dolayı bazı öğrencilerimizin harç borcu oluşmuştur. Harç borcu oluşan öğrencilerin 31.08.2020 tarihine kadar borçlarını yatırmaları gerekmektedir. Aksi durumda ders kaydı iptal edilecek ve öğrencilik hakkı düşürülecektir. !


YAZ OKULU DERS KAYITLARININ AÇILMASI

ÖBİSİS alt yapısında oluşan bir teknik sıkıntı giderildiği için 20.07.2020 Pazartesi saat 18:00 itibari ile yaz okulu kayıtları açılmıştır.
Başvuru yardım kılavuzu için Tıklayınız...


FULBRIGHT BURS PROGRAMLARI
Detaylı Bilgi için: https://fulbright.org.tr/burs/6/Fulbright-Doktora-Sonras%C4%B1-Ara%C5%9Ft%C4%B1rma-Bursu


TEK DERS SINAVI

TEK DERS SINAV DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ...


Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrenci Memnuniyet Anketi

Üniversitemizin çok değerli öğrencisi,
Bu anket, Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümü öğrencileri için hazırlanmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrenci Memnuniyet Anketi: Ankete katılmak için tıklayınız...

Katılımınız için çok teşekkürler.


Öğrencilerimizin Dikkatine!

Üniversitemizin veritabanı sunucusunun taşınma işlemi gerçekleşeceğinden 10.07.2020 Cuma günü saat 22:00 ile 11.07.2020 Cumartesi günü Saat 23:59 arasında OBISIS'e erişimde zaman zaman kesinti yaşanabilir.


Uzaktan Öğretim Sınav Süreci Hakkında Duyuru

30 Nisan 2020 tarihinde Erciyes Üniversitesi Üst Yönetim Toplantısında Uzaktan Öğretim Süreciyle İlgili;

1.Uzaktan Öğretim yoluyla yürütülen derslerin arasınavlarının ödevlendirme şeklinde yapılması ve değerlendirilmesi,

2.Pandemi durumuna göre final ve bütünleme sınavlarının online ya da yüzyüze şeklinde yapılmasına ilişkin kararın Mayıs ayı sonu itibariyle verilmesi, alınan karar çerçevesinde final ve bütünleme sınavlarının 6 Haziran-15 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılması,

3.Final ve Bütünleme sınavlarının tamamlanmasının ardından şartların uygun olması ve ilgili onayların alınması durumunda 15 Temmuz-15 Eylül tarihleri arasında yaz okulunun yüzyüze ya da online olarak açılabilmesi,

4.Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri dışında diğer birimlerimizdeki uygulamalı derslerin de uzaktan öğretim yoluyla derslerin bitiş tarihi olan 5 Haziran 2020 tarihine kadar yapılması,

5.Uzaktan öğretim dersleri ve sınavları ile ilgili ayrıntılı açıklamaların ilgili birimlerimizin web sayfalarında yer alması ve güncel bir şekilde duyurulması,kararları alınmıştır.

Bu kararlar çerçevesinde 4 Mayıs-8 Mayıs 2020 tarihleri arasında uzaktan öğretim modülü https://erudm.erciyes.edu.tr/ portalı üzerinden arasınav ödevleri verilmiş olacak ve bu ödevlerin
31 Mayıs 2020 tarihine kadar teslimi yapılmış olacaktır. Arasınav notlandırma ağırlığı %30 olarak belirlenmiştir.


Uygulamalı Derslerin ve Uzaktan Eğitim ile Verilen Teorik Derslerin sınavları hakkında Senato Kararı

Üniversitemiz Senatosu'nun 03/04/2020 tarihli ve 08 sayılı toplantısında; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 27/03/2020 tarihli ve 24183 sayılı yazısı gereği uzaktan eğitime geçiş sürecinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılında birimlerden geldiği şekliyle teorik derslerin Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Doküman Metaryali (ERUDM) portalı ve Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Merkezi (ERUZEM) portalı üzerinden yapılması, uygulamalı derslerin ve uzaktan eğitim olarak verilen teorik derslere ait sınavların (ara sınav, yılsonu sınavı, bütünleme sınavı, tek ders sınavı) yaz döneminde belirlenecek akademik takvim çerçevesinde yüz yüze yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.


TÜBİTAK 2209 A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı Açıldı!

Değerli Araştırmacılar;
TÜBİTAK 2209 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında, “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri” çağrısı başvuruya açılmıştır.
Programda bazı yenilikler yapılmıştır;
Bu dönem COVID-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen ve çağrıya yeni çıkan programda beyan esaslı başvuru sistemine geçilmiştir. Başvuru sisteminde talep edilen belgeleri sisteme yüklemek isteğe bağlı olacak şekilde düzenlenmiştir. Buna göre; araştırma proje önerisi formu dışında talep edilen tüm belgeler destek sonuçları ilan edildikten sonra desteği almaya hak kazananlardan talep edilecektir. Ayrıca programın bütçesinde iyileştirme yapılmıştır.
TÜBİTAK 2209 A projelerinin, destek üst limiti 4.000 TL’dir. Çağrının son başvuru tarihi 30.04.2020 ve süresi en fazla 12 aydır.

Çağrı Metni:
https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209a_2020_cagri_duyurusu.pdf

Sisteme yüklenecek olan Proje Önerisi Formu:
https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-a_arastirma_onerisi_formu.docx

Başvuru Yapmak İçin:
https://e-bideb.tubitak.gov.tr/giris.htm

Program Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi
Proje Destek Hizmetleri Birimi (0352 207 66 66 - 68333 – 68348)


2019-2020 Eğitim - Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Dondurma Hk. (COVID-19)

COVID-19 küresel salgınının bahar dönemi eğitimi başladıktan sonra ortaya çıkması yükseköğretim kurumlarındaki ders ekle-sil işlemlerinin sona ermesi, dönem sırasında bazı öğrencilerin uzaktan öğretime devam etme imkânlarının olmadığı da göz önünde bulundurularak, 31.03.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında COVID-19 küresel salgını dolayısıyla:

1. Yükseköğretim kurumlarında önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde kayıtlı olup öğrenim gören öğrencilerin, kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumlarından talep etmeleri halinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar döneminde kayıtlarının dondurulmasına ve kayıt dondurulan sürenin azami süreden sayılmamasına,

2. Bununla birlikte lisansüstü eğitimde tez aşamasında olan öğrencilerin;
a) Tezlerinin konu, nitelik ve mahiyetlerinin müsait olması, ayrıca tezlerine uzaktan öğretimle devam etme imkânı bulunması durumunda tez döneminde öğretimlerine devam edebilmeleri ile kayıt dondurma işleminden yararlanıp yararlanamayacağı hususlarında ilgili tez danışmanın görüşü alınması kaydıyla üniversite yönetim kurulunca değerlendirilerek karar verilmesine,
b) Bu süreçte tez döneminde olup azami süresi biten öğrenciler için eğitime ara verilen süre kadar ilave süre verilmesine,
c) Tez teslim, savunma ve yeterlik sınav tarihlerinin belirlenmesinde küresel salgının etki süreci ve öğrencinin şartlarının dikkate alınmasına, tez savunma ve yeterlik sınavlarının "denetlenebilir ortam ve şartlarda gerçekleştirilmesi ve muhakkak kayıt altına alınması şartıyla" dijital imkânlar ile yapılabileceğine, bununla birlikte bu konuda erteleme ve kayıt dondurma imkânından da yararlanılabileceğine,

3. Bu kararların 2019-2020 eğitim öğretim yılı Bahar dönemi ile sınırlı olmasına, karar verilmiştir.

Bu doğrultuda 2019-2020 eğitim - öğretim yılı Bahar yarıyılında ders kaydı yapmış ancak uzaktan öğretime devam etme imkânı bulunmadığı için derslere devam edemeyen Önlisans/Lisans/Lisansüstü düzeyde kayıtlı olan öğrencilerimiz 2019-2020 eğitim - öğretim yılı Bahar yarıyılında kayıt dondurmak için başvurularını dilekçe ile 30 Nisan 2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar ogridbsk@erciyes.edu.tr elektronik posta adresine yapmaları gerekmektedir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.


ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE !!!

Uzaktan öğretim süreçlerinde önlisans, lisans ve lisansüstü dersleri için kullanımı öngörülen https://erudm.erciyes.edu.tr/ portalı 30 Mart 2020 tarihi itibariyle kullanılmaya başlanacak olup, üniversitemiz tarafından sizlere verilen e-posta adresiniz ve şifrenizle sisteme giriş yapabileceksiniz. E-posta adresiniz ve şifrelerinizle ilgili problemlerinizin çözümü için erudm@erciyes.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

YÖK Başkanlığı'nın da ifade ettiği gibi bahar döneminin teorik dersleri uzaktan öğretim olarak dönem sonuna kadar verilmeye devam edecek, uygulamalı dersler ve sınavlar ise yaz döneminde yüzyüze olarak yapılacaktır. Süreçle ilgili üniversitemiz web sayfası, fakülteler ve ilgili bölüm başkanlıklarımızın web sayfalarında ayrıntılı bilgiler verilecek olup, bu duyuruların dikkatle takip edilmesi gerekmektedir.

Üniversitemizde ERUZEM üzerinden verilen ortak dersler (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil dersleri) önceden olduğu gibi aynen ERUZEM üzerinden senkron işlenmeye devam edecektir.

Yabancı Diller Yüksekokulu ve İlahiyat Fakültesi bünyesinde verilen hazırlık sınıfı dersleri ise 06 Nisan 2020 tarihi itibariyle ERUZEM üzerinden senkron (eşzamanlı) verilmeye başlanacaktır. Bu konudaki hazırlıkların tamamlanmasının ardından ERUZEM Müdürlüğü tarafından ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır.

Uzaktan öğretim portalı https://erudm.erciyes.edu.tr/ üzerindeki ders formatı asenkron (eşzamanlı olmayan) bir yapıda olup, ilgili derslerin materyallerine ulaşabilecek, öğretim elemanlarıyla etkileşimde bulunabilecek, sizlere verilecek ödev vb. gibi uygulamaları sisteme yükleyebileceksiniz. Devam zorunluluğunun aranmayacağı bu süreçte ders müfredatları haftalık olarak takip edilecektir. Esnek bir platform imkanından dolayı sisteme o hafta içerisinde sizlerin uygun zamanınızda giriş yapma ve ders içeriklerini inceleyip aksiyon alma imkanınız olacaktır. Derslerle ilgili ihtiyaç duymanız halinde bölüm/program başkanlıkları ile de iletişime geçebilirsiniz.

Uzaktan öğretim süreçleri üniversitelerimiz için bilindik olmakla birlikte derslerin tamamının bu platforma taşınması beraberinde bazı sıkıntıları da getirebilecektir. Bu sıkıntıları minimum düzeyde tutmak için tüm akademik ve idari personelimiz elinden gelen maksimum gayreti göstermektedir. Olası öngörülemeyen durumları da sabır ve anlayışla aşmış olacağız.

Verimli ve sağlıklı bir uzaktan öğretim süreci geçirmenizi temenni ediyor, başarılar diliyoruz.

Rektörlük


CORONA Virüsü

ERÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin hazırlamış olduğu Corona Virüs ve alınması gereken önlemler konulu videoyu izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız...

https://obisis.erciyes.edu.tr/files/Corona.mp4


GİRİŞİMCİLİK KAMPI BAŞLIYOR...
Detaylı Bilgi için :https://www.erciyes.edu.tr/Duyuru-Haber/University4Society-Girisimcilik-Kampi/14714/


Sosyoloji ve İngiliz Dili Ed.Öğrenci Anketi

Üniversitemizin çok değerli öğrencisi,
Bu anket, Erciyes Üniversitesi Sosyoloji ve İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü öğrencileri için hazırlanmıştır.
Katılımınız için çok teşekkürler.

Ankete katılmak için tıklayınız...
Ankete katılmak için tıklayınız...


DERS KAYDI VE KATKI PAYI ÜCRETİNİ YATIRMAK İÇİN EK SÜRE VERİLMESİ

Ders kayıt dönemi süresi içerisinde kayıt yaptırmayan / öğrenim ücreti - katkı payını yatıramayan öğrencilere Üniversitemiz Senatosunun 13/02/2020 tarihli toplantısında 26 Şubat 2020 Çarşamba günü 1 (bir) gün ek süre verilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu durumda olan öğrencilerimiz 26 Şubat 2020 Çarşamba günü saat: 23:59'a kadar (1 gün) ders kayıtlarını yapabilecek ve öğrenim ücreti/katkı payı ücretlerini yatırabileceklerdir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ

Üniversitemizin çok değerli öğrencisi,
Bu anket, Erciyes Üniversitesi öğrencilerinin memnuniyet düzeylerini ölçmek amacıyla hazırlanmıştır.
Anket verileri, üniversitemizde sizlere sunulan hizmetlerin kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla kullanılacaktır. Ankete vereceğiniz doğru ve samimi cevaplar araştırma bulgularının anlamlı olmasını bakımından son derece önemlidir.
Ankette kimlik bilgileriniz istenmeyip, kişisel bilgilerinizin gizliliği korunacaktır.
Katılımınız için çok teşekkürler.

Prof. Dr. Mustafa Çalış
Rektör

Ankete katılmak için tıklayınız...


YETENEK KAPISI
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı öğrenci ve mezunların hizmetine sunmuştur.
Link adresi için tıklayınız https://www.yetenekkapisi.org/register/


2020 YILI TAYVAN BURSLARI

Tayvan - Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, kültür ve eğitim alışverişinin yapılması amacı ile Tayvan Hükümeti tarafından her yıl karşılıksız olarak burs verilmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2020

Detaylı Bilgi İçin aşağıdaki linke tıklayınız. https://roc-taiwan.org/tr_tr/index.html


2019-2020 BAHAR DÖNEMİ DERS KAYITLARI


2019-2020 Bahar Dönemi Ders Kayıtlarında önce Katkı Payı / Öğrenim Ücreti (Harç) Ödemesi gereken öğrencilerimiz ödemelerini yapacaklar sonra ders kaydı yapacaklardır.

TURİZM FAKÜLTESİ , TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK Y.O.
DERS KAYIT : 13.01.2020 - 19.01.2020
EKLE ve SİL : 20.01.2020 -26.01.2020

VETERİNER FAKÜLTESİ
DERS KAYIT : 20.01.2020 - 28.01.2020
EKLE ve SİL : 29.01.2020 -31.01.2020

DİĞER OKULLAR
DERS KAYIT : 03.02.2020 - 11.02.2020
EKLE ve SİL : 12.02.2020 -14.02.2020

Diğer okullarımız için ders kayıtları 03.02.2020 tarihinde başlayacak ve 11.02.2020 tarihinde bitecektir. Bu öğretim yılında mazeret kayıtları olmayacaktır. Sadece ders kayıt haftasında kaydını yapan öğrenciler için,
12.02.2020 ve 14.02.2020 tarihleri arasında ders silme/ekleme işlemi yapılabilecektir.


Ders kayıtları, sisteme getireceği aşırı yük nedeniyle 4 gruba ayrılarak farklı saatlerde açılacaktır. *

1.Grup 03.02.2020 09:00 ‘da Başlayacak
İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Edebiyat Fakültesi,Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi

2.Grup 03.02.2020 12:00 ‘da Başlayacak
Fen Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri M.Y.O.,
Sivil Havacılık Yüksekokulu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu,Diş Hekimliği Fakültesi,İlahiyat Fakültesi

3.Grup 03.02.2020 15:00 ‘de Başlayacak
Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Seyrani Ziraat Fakültesi,Eczacılık Fakültesi,Tıp Fakültesi (DÖNEM I) 1.Sınıf Öğrencileri

4.Grup 03.02.2020 18:00 ‘da Başlayacak
Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü,Gevher Nesibe Genom ve Kök Hücre Enstitüsü

"Tüm grupların aynı anda serbest seçmeli dersleri seçebilmeleri için, Serbest seçmeli derslerin seçimi 04.02.2020 saat 10:00 da başlatılacaktır; Serbest Seçmeli ders alacak olan öğrenciler ders kaydını Serbest Seçmeli dersini de seçtikten sonra Danışman onayına gönderecektir.


2019-2020 BAHAR DÖNEMİ DERS KAYITLARI VE HARÇ TAHSİLATI

2019-2020 Bahar Dönemi Ders Kayıtlarında Katkı Payı / Öğrenim Ücreti (Harç) Ödemesi gereken öğrencilerimiz önce ödemelerini yapacaklar sonra ders kayıtlarını yaparak Danışman onayına gönderecektir.

Öğrencilerimiz, Katkı Payı / Öğrenim Ücretleri ödemelerini, T.C. Kimlik Numaralarını kullanarak, Türkiye’nin her yerindeki Halk Bankası ATM, şubelerinden ve internet bankacılığını kullanarak 01.02.2020 Cumartesi günü 08:00 'den itibaren yapabileceklerdir.


İKİNCİ ÖĞRETİM PROGRAMLARI İÇİN YÜZDE 10 LİSTELERİ

İkinci Öğretim Programlarımız için yüzde 10 başarı listeleri ilan edilmiş ve harçlara yansıtılmıştır.

Yüzde 10 listelerine itiraz etmek isteyen öğrencilerimiz en geç 05.02.2020 Çarşamba günü saat 17:00'ye kadar Rektörlük Genel Evrak birimine giderek dilekçe ile resmi itirazlarını yapacaklardır.

Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

06.02.2020 Perşembe günü tüm itirazlar değerlendirilip yüzde 10 listeleri yeniden hesaplanacak ve kesin olarak onaylanacaktır.


“2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri”

TÜBİTAK 2209 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında, “2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri” destekleme çağrısı başvuruya açılmıştır. 2209-B çağrısı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin, sanayinin bir sorununu çözmeyi hedefleyen veya sanayide uygulama potansiyeli olan ürün/yöntem/süreç iyileştirmesi veya geliştirmesi amaçlanmaktadır. 2209 B projelerinde sektör ortağının Teknopark firması veya 5746 sayılı kanuna tabi
Ar-Ge Merkezleri : https://btgm.sanayi.gov.tr/Handlers/DokumanGetHandler.ashx?dokumanId=57bd4d5a-7f4b-4c41-a103-f5ed7629bef2
veya Tasarım Merkezleri : https://btgm.sanayi.gov.tr/Handlers/DokumanGetHandler.ashx?dokumanId=ff0b857c-3fb8-46a4-ba0b-9a866854eef2
bulunan firma olması gerekmektedir. TÜBİTAK 2209 B projelerinin, destek üst limiti 4.000 TL, akademik ve sanayi danışmanları için 1.000 TL’dir. Çağrının son başvuru tarihi 17.01.2020 ve süresi en fazla 12 aydır.
Çağrı Metni:
https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-b_cagri_duyurusu_son.pdf
2209 B Başvuru Formu:
https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-b_arastirma_onerisi_formu.docx
Başvuru Yapmak İçin:
https://e-bideb.tubitak.gov.tr/giris.htm


Öğrenci Kimlik Kartları Hakkında

20 ARALIK 2019 TARİHİ İTİBARİYLE YEMEKHANELERDEN ÖĞRENCİ KİMLİĞİNE YAPILAN YÜKLEME İŞLEMİ SONA ERECEKTİR. İÇİNDEKİ BAKİYELERİN 31 ARALIK 2019 TARİHİNE KADAR TÜKETİLMESİ GEREKMEKTEDİR. BU TARİHTEN SONRA YEMEKHANE GEÇİŞLERİ YALNIZCA HALK BANKASI BANK 24 KART İLE YAPILACAĞINDAN, BANKA KARTLARININ TEMİN EDİLMESİ ÖNEMLİDİR. İLGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZE DUYURULUR.
https://ogrisl.erciyes.edu.tr/DYR/Duyuru-Detay/Ogrenci-Kimlik-Kartlari-ile-Yemekhaneden-Yukleme-I/2420/


Fikir Fabrikası Çok Uluslu Girişimcilik Programına Başvurular Başladı !

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından organize edilen, bu program ile teknoloji geliştirme ya da kullanımı içerikli ticari iş fikirlerine sahip girişimci adayları desteklenecektir.
Girişimci adaylarının projelerini olgunlaştırmaları ve ilerletmeleri için ilk aşamada birbirinden değerli eğitimler verilecek olup, akabinde başarılı olan takımlara SERA Kuluçka Merkezi’nde düzenlenecek kuluçka programına katılma hakkı verilecektir.
Kuluçka programına katılan takımların iş fikirlerini hayata geçirmeleri için farklı destekler verilmesi de planlanmaktadır.
KfW-Alman Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen, Erciyes Teknopark ve Başkent Üniversitesi tarafından yürütülen, Fikir Fabrikası Programına Türk Vatandaşları ile geçici koruma altındaki Suriye Vatandaşları katılım gösterebilecektir.
Programa katılarak iş fikrinizi hayata geçirmek için sizde hızlıca başvurunuzu yapın.
KİMLER BAŞVURABİLİR
• 18 yaşından büyük
• Geçici koruma altında olan Suriyeliler
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları
• Program süresince devamlı katılım sağlayabilecek olan kişiler
• Teknoloji tabanlı iş fikri olan ya da teknoloji içerikli girişimcilik potansiyeli olan kişiler
Eğitimlerin Başlama Tarihi: 9 Aralık 2019
Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin
http://www.fikirfabrikasi.org/


FULBRİGHT ABD YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BURSLARI

Fulbright Komisyonu tarafından ABD’de yüksek lisans ve doktora yapma fırsatı tanıyan burslara son başvuru 8 Nisan 2020
Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru İçin http://fulbright.org.tr/


Benim İşim Girişim Yarışması III.Dönem Başvuruları Başladı !

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Erciyes Teknopark A.Ş. iş birliği ile düzenlenen “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışması ile bölgemizde teknoloji geliştirme içerikli, ticari değer taşıyan, yenilikçi iş fikirleri olan girişimci adaylarının,
ekipleri ile birlikte iş fikirlerini hayata geçirmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.
Bu yarışma ile başvuruları alınan yenilikçi iş fikirleri arasından en uygun olanları seçilerek, bir prototipe dönüştürülmesi için malzeme ve hizmet alımları kalemlerinde finans desteği sağlanacaktır.
Ayrıca iş fikri sahibi girişimci adaylarına Kayseri’de kurulu bulunan ve Teknopark tarafından işletilen girişimcilik merkezi olan Sera adlı ön kuluçka ve kuluçka hizmetleri de sunulacaktır.
Başvuru Kriterleri
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
• Teknoloji tabanlı, gerçekleştirilebilir, yenilikçi ve ticari değere sahip iş fikri sahibi olmak
• Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşından gün almış olmak
• Hali hazırda herhangi bir şirketin ortaklık yapısında yer almamak
• En az 2 kişilik bir ekibe sahip olmak
Bireysel başvuru kabul edilmemektedir. Her takımın sadece bir iş fikri ile başvuru yapması beklenmektedir. Birden fazla iş fikri ile başvuru yapan takımların sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecektir.
Değerlendirme sonucu kabul edilecek ekiplerin eğitim ve kuluçka faaliyetlerine katılmalarında devam şartı aranmaktadır. Şehir dışından başvuran girişimcilerin, ulaşım ve konaklama işlemlerini, kendi imkanları ile gerçekleştirmeleri beklenmektedir.
Başvuru için http://www.benimisimgirisim.com/


TÜBİTAK 2209 A/B Başvuruları Başlamıştır

Değerli Araştırmacılar;
TÜBİTAK 2209 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında, “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri” ve “2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri” destekleme programları başvuruları başlamıştır.
Programda bazı yenilikler yapılmıştır;
• Yabancı uyruklu öğrenciler proje yürütücüsü olarak başvurabilecektir.
• 2209-B Lisans bitirme tezi olması zorunluluğu kalkmıştır.
• 2209-B projelerinde sektör ortağının 4491 sayılı Teknopark firması veya 5746 sayılı kanuna tabi Ar-Ge veya Tasarım merkezleri bulunan firma olması gerekmektedir.
Ar-Ge Merkezleri Listesi:
https://btgm.sanayi.gov.tr/Handlers/DokumanGetHandler.ashx?dokumanId=57bd4d5a-7f4b-4c41-a103-f5ed7629bef2
Tasarım Merkezleri Listesi :
https://btgm.sanayi.gov.tr/Handlers/DokumanGetHandler.ashx?dokumanId=ff0b857c-3fb8-46a4-ba0b-9a866854eef2
• 2209-B için eğer talep edildiği takdirde; Erciyes Teknopark bünyesinde bulunan firmalara ETTO tarafından yönlendirme sağlanacaktır.
• Başvuru formları değişmiştir.
2209 A Başvuru Formu:
https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-a_arastirma_onerisi_formu.docx
2209 B Başvuru Formu:
https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-b_arastirma_onerisi_formu.docx
Programların amacı, Üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmektir.
Çağrı Adı Bütçe Açılış Tarihi Kapanış Tarihi Çağrı Metni
2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2.500 TL 01.10.2019 31.10.2019 https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-a_cagri_duyurusu_0.pdf
2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı 4.000 TL 30.09.2019 31.10.2019 https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-b_cagri_duyurusu_son.pdf


Program Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi
Proje Destek Hizmetleri Birimi (0352 207 66 66 - 68333 – 68348)


ÜNİVERSİTELİLER FUTBOL TURNUVASI CUMHURİYET KUPASI

ERÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (ERREM)

ERÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (ERREM) Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu Binası 1. katında hizmetlerine devam etmektedir.


2.Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması Tanıtım Toplantısı

Değerli Öğrenciler,
Üniversitelerimizde üretilen teknik bilginin patente dönüştürülerek ülke ekonomisinin ve teknolojisinin gelişmesine katkı sağlanması amacıyla Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından düzenlenen
“Patentle Türkiye” yarışmasının ikincisine başvurular başladı.

Yarışmayla ilgili başvuru, yarışma prosedürleri, temel patent eğitimi, başvuruda dikkat edilmesi gereken konu başlıkları ile ilgili Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi Fikri Haklar Birimi tarafından Patentle Türkiye yarışmasına ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.
Düzenlenecek toplantıya yüksek lisans ve doktora da dahil olmak üzere tüm öğrencilerimiz davetlidir.
Etkinlik Bilgileri
Tarih : 10 Ekim 2019 Perşembe
Saat : 14.00-16.00
Yer : ERÜ Mühendislik Fak. C-Blok Konferans Salonu
Eğitmen : Mesut AKTEKİN (Fikri Haklar Uzmanı)
Etkinlik Kayıt Linki :
https://kisaltt.com/W9SJZ


Benim İşim Girişim Yarışması II.Dönem Final Jürisi ve Ödül Töreni

Erciyes Teknopark ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) iş birliği ile düzenlenen “Benim İşim Girişim” yarışmasında sona gelindi. Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması Final Günü /Demo Day etkinliğinde jüri değerlendirmesi sonrasında en iyi üç takım seçiliyor.
Benim İşim Girişim Yarışması II.Dönem Final Jürisi ve Ödül töreninde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Tarih: 3 Ekim 2019
Saat: 14.00
Yer: Erciyes Teknopark Tekno 5 Konferans Salonu

Program:
14:00 – 14:20 Açılış Konuşmaları
14:20 – 14:40 Proje Sunumları
14:40 – 14:50 III.Dönem İmza Protokolü
14:50 – 15:00 İlk 3 Ekibin Açıklanması
15:00 – 15:30 Kokteyl


ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Öğrenci banka kartları ilgili birimlerde belirtilen tarih aralığında Halk Bankası tarafından dağıtılacaktır.YENİ KAYIT ÖĞRENCİLER ve BANK24JET KARTINI TESLİM ALMAYAN eski öğrenciler (2-3-4-5-6.sınıflar) dağıtım noktalarından kartlarını alabilirler.

ELLERİNDE MEVCUT BANK24JKET KART BULUNAN ÖĞRENCİLERİN KART İÇİN BAŞVURU YAPMALARINA GEREK YOKTUR.

Özellikle yemekhane hizmetlerinden yararlanabilmek için kartların alınması önem arz etmektedir. İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

Not: Ayrıca şubeden dağıtım yapılmayacaktır.

16-20 EYLÜL 2019 - EĞİTİM FAKÜLTESİ , İLAHİYAT FAKÜLTESİ , HUKUK FAKÜLTESİ , ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU , HALİL BAYRAKTAR SAĞLIK HİZMETLERİ M.Y.O.

16-24 EYLÜL 2019 -İLETİŞİM FAKÜLTESİ , TIP FAKÜLTESİ

16-27 EYLÜL 2019 - MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ,FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ EDEBİYAT FAKÜLTESİ , FEN FAKÜLTESİ ,EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ , İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ , ÜNİVERSİTE HASTANELERİ BAŞMÜDÜRLÜĞÜ

23-24 EYLÜL 2019 - SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ (BESYO)

23-25 EYLÜL 2019 - SEYRANİ ZİRAAT FAKÜLTESİ , MİMARLIK FAKÜLTESİ

23-26 EYLÜL 2019 - DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

25-26 EYLÜL 2019 - TURİZM FAKÜLTESİ , ECZACILIK FAKÜLTESİ

25-27 EYLÜL 2019 - VETERİNER FAKÜLTESİ

26-27 EYLÜL 2019 - SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ,GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ


YAZ OKULU DERS KAYITLARI DERS KAYITLARI İÇİN EK SÜRE

Yaz Okulu Ders Kayıtları 30.06.2019 Pazar günü öğlen 12:00'a kadar uzatılmıştır.

DİKKAT: 1 Temmuz Pazartesi günü yaz okulu dersleri başlayacaktır. Bu nedenle kayıtlar son kez uzatılmış olup, yeni bir uzatma söz konusu olmayacaktır.

Öğrencilerimiz bu süre boyunca derslerini seçebilirler. Ders ücretlerini ise Cumartesi günü Halk Bankası internet bankacılığı veya banka kartı gerekmeden ATM cihazlarını kullanarak,
"Eğitim Ödemeleri" menüsünden "Erciyes Üniversitesi" ni seçerek, T.C. Kimlik numaralarını girip ödemelerini yapabilirler.


SAHTE ÖBİSİS MOBİL UYGULAMALARI HAKKINDA

Üniversitemizin herhangi bir şekilde öğrenci işleri not durum, kayıt işlemleri için herhangi bir mobil uygulaması yoktur. Android veya IOS marketlerindeki uygulamalar tamamen kurumumuz dışında yazılmış zararlı uygulamalardır. Bu uygulamaları kullanmanız halinde öbisis'te kullanmış olduğunuz şifreniz uygulamayı yazan 3. kişilerin eline geçecektir.

Bu uygulamaları kullanmış olan öğrencilerimizin, uygulamaları telefonlarından kaldırmaları ve öbisis şifrelerini değiştirmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde ele geçirilen şifre ile yapılan işlemler sizin tarafınızdan yapılmış gibi kaydedilecektir.


Pardus- LibreOffice Bilgilendirme Semineri

Değerli öğrencilerimiz,
TÜBİTAK ULAKBİM eğitmenlerinden Sayın Şenol ALDIBAŞ tarafından 24 Mayıs 2019 tarihi 14:00-17:00 saatleri arasında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi F Blok
Konferans Salonunda Pardus ve LibreOffice hakkında bilgilendirme semineri yapılacaktır.
Detaylı Bilgi İçin :
https://www.pardus.org.tr/
https://www.pardus.org.tr/projeler/libreoffice/
Katılmak isteyen tüm ilgililer https://forms.gle/VSVraAxKt6t93i7N9/ adresinden kayıt olabilirler.
Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi


Üniversitemize Mahallelerden Yeni Ulaşım Güzergahı

Üniversitemizin çok değerli öğrencileri için hazırlanmış olan 2019 yılı Memnuniyet Anketi

Ankete katılmak için tıklayınız...


Ders Kayıt Süresi içerisinde Kayıt Yaptıramayıp Dilekçe ile başvuran öğrenciler için Senato Kararı

Üniversitemiz ders kayıt dönemi süresi içerisinde kayıt yaptırmayan öğrencilerden, mazeretlerini içeren dilekçe ile Öğrenci İşleri Merkezimize başvuran öğrencilerin dilekçeleri Üniversitemiz Senatosunda görüşülmüş olup ilgili öğrenciler (dilekçe ile başvuranlar) için 08.03.2019 ve 11.03.2019 tarihlerinde Ders Kayıt hakkı tanınmıştır.

Senato Kararı ile ilgili Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamaya ulaşmak için tıklayınız…

Senatomuz kararı ile ders kayıt hakkı tanınan öğrencilerin 8 Mart 2019 Cuma veya 11 Mart 2019 Pazartesi günü Öğrenci İşleri Merkezimize şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


Eğitim Ar-Ge ve İnovasyonda Araştırmacının Rolü ve Araştırmacı Destekleri Eğitimi
Detaylı bilgi için :
https://www.erciyes.edu.tr/Etkinlik-Detayi/Ar-Ge-ve-Inovasyonda-Arastirmacinin-Rolu-ve-Arastirmaci-Destekleri-Egi/5568


TÜBİTAK-2242 15.000 TL ÖDÜLLÜ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMALARI

Üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerinin ülkemizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda bilimsel çözümler üretmelerini ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yönelik olarak projeler
geliştirmelerini teşvik etmek için Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir.
Başvurular 14 Şubat-10 Mayıs 2019 tarihlerinde https://e-bideb.tubitak.gov.tr/basvuruacikprogramlar.htm adresinden alınacaktır.
Yarışma kapsamında bir proje ile aşağıda yer alan kategorilerden yalnızca birine başvuru yapılabilir.
Akıllı Şehirler ve Ulaşım

Şehirlerin sorunlarının çözümü ve şehir halkının yaşam standartlarının arttırılması için altyapı, güvenlik, yönetim vb. konularda geliştirilen akıllı çözümler ile erişilebilir, etkili, verimli ve güvenli ulaştırma sistemlerinin geliştirilmesini hedefleyen projeler bu kategoride değerlendirilir.
Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Bilgi güvenliği, bulut bilişim, büyük veri analitiği, e-öğrenme teknolojileri, mobil uygulamalar, robotik ve mekatronik sistemler, modelleme ve simülasyon, nesnelerin interneti, semantik web teknolojileri, yapay zeka, sensör teknolojileri, e-ticaret vb. konulardaki projeleri kapsar.
Eğitim

Bu kategori, eğitim alanında yenilikçi ve uygulanabilir fikirler içeren projelere yöneliktir. Eğitimde fırsat eşitliği sağlayacak teknolojik fikirler ile mevcut eğitim materyallerinin geliştirilmesini hedefleyen projeler bu kategoride değerlendirilir .
Enerji ve Çevre

Sürdürülebilir kalkınmanın önünde engel teşkil eden çevre problemlerinin çözümüne yönelik projeler ile enerji verimliliği, alternatif enerji kaynakları, depolama teknolojileri vb. konu başlıklarındaki projeler bu kategorinin kapsamına girer.
Gıda ve Tarım

Kırsal kalkınmayı ve rekabet edilebilirliği arttırmayı; yeterli ve güvenli gıda üretimini ve erişimini kolaylaştırmayı; gıda israfı ve kayıplarının azaltılmasını; gıdaların işlenmesine, korunmasına ve depolanmasına yönelik yeni sistemler geliştirmeyi hedefleyen projeler bu kategoride yer alır.
Makine İmalatı ve Otomotiv

Robotik ve mekatronik, makine tasarımı ve imalat teknolojileri, otomasyon ve kontrol sistemleri, ileri malzeme teknolojileri, hibrit ve elektrikli araç teknolojileri, yeni nesil motor teknolojileri vb. konu başlıklarındaki projeler bu alanda değerlendirilir.
Sağlık

Tıbbi tanı, tedavi ve hastalıkların önlenmesine yönelik yeni ve erişilebilir ürün, metot ve cihazların geliştirilmesini ve sağlık sisteminin sorunlarına çözümler üreterek mevcut koşulları iyileştirmeyi hedefleyen projeler bu kategori kapsamına girer.
Savunma, Uzay ve Havacılık

Bu kategori, milli güvenlik ihtiyacını karşılamayı ve ülkemizin savunma, havacılık ve uzay sektöründe teknolojik bağımsızlığını sağlamayı hedefleyen; uydu, haberleşme, uzaktan algılama, veri işleme, sensör teknolojileri, savunma bilişimi, silah ve mühimmat teknolojileri vb. alanlarda geliştirilen yenilikçi ve uygulanabilir projeleri kapsar.
Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik

Toplumsal sorunlara çözüm getirmeye yönelik yenilikçi fikirler içeren projeleri kapsamaktadır. Bu kategoride kalkınmaya ve istihdama katkı sağlayacak nitelikte girişim fikirleri ile insan hakları, göç, afet yönetimi, yoksulluk vb. konularda sosyal değişim yaratmayı amaçlayan projeler bu kategoride değerlendirilir.

* Her kategoride başarılı bulunan projeler bölge sergisine davet edilecek ve bölge sergisinde her kategoride dereceye giren proje öğrencilerine ve danışmanlarına 5000 TL'ye varan ödüller verilecektir.

* Bölge sergisinde her kategoride birincilik ödülü alan projeler Türkiye Finaline davet edilecek ve final sergisinde her kategoride dereceye giren proje öğrencilerine ve danışmanlarına 15.000 TL'ye varan ödüller verilecektir.

Yarışmalar ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/2750/universite_proje_yarismalari_-_sunum.pptx

http://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/2750/2242_cagri_duyurusu_2019.pdf

http://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/2750/2019-universite_yarismalari-afis.pdf

YARIŞMA İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN
Prof.Dr. Sebahattin ÜNALAN
TÜBİTAK-Kayseri Bölge Koordinatörü
sebahattinunalan@gmail.com

Doç.Dr. Oğuz DEMİRYÜREK
TÜBİTAK-Kayseri Bölge Koordinatör Yardımcısı
oguzdemiryurek@gmail.com


EVLİLİK OKULU IV EĞİTİMLERİ 15 MART 2019’da BAŞLIYOR...
Detaylı bilgi için :
https://errem.erciyes.edu.tr/Evlilik-Okulu-Basvuru-Formu.html


SÖYLEŞİ
Detaylı bilgi için :
https://www.erciyes.edu.tr/Duyuru-Haber/Tarih-Ve-Medeniyet-Akademisi/11869/
https://www.erciyes.edu.tr/Duyuru-Haber/Tarih-Ve-Medeniyet-Akademisi/11868/


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!!!

DİKKAT: Kayseri Üniversitesi'ne devredilmesi gereken Sosyal Bilimler Enstitü'sünün aşağıdaki birimleri YÖK ile yaşanan teknik bir sıkıntıdan dolayı Kayseri Üniversitesi'ne aktarılamamıştı.
Teknik sıkıntıların giderilmesini müteakip aşağıdaki akademik birimlerde okumakta olan öğrenciler Kayseri Üniversitesi'ne aktarılmıştır.

Muhasebe ve Finans Yönetimi (Y.L.)
Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Y.L.)
Sağlık Yönetimi (Y.L.)
Sağlık Yönetimi (Doktora)
Sağlık Yönetimi (Tezsiz Y.L.)

Öğrencilerimiz bundan sonra Öbisis ile alakalı tüm işlemlerini ( Ders Kaydı, Not Sorgulama, Staj vb.) artık http://obisis.kayseri.edu.tr adresinden yapacaklardır


2018-2019 BAHAR DÖNEMİ DERS KAYITLARI


2018-2019 Bahar Dönemi Ders Kayıtlarında önce Katkı Payı / Öğrenim Ücreti (Harç) Ödemesi gereken öğrencilerimiz ödemelerini yapacaklar sonra ders kaydı yapacaklardır.

TURİZM FAKÜLTESİ , TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK Y.O.
DERS KAYIT : 14.01.2019 - 20.01.2019
EKLE ve SİL : 21.01.2019 -27.01.2019

VETERİNER FAKÜLTESİ
DERS KAYIT : 28.01.2019 - 05.02.2019
EKLE ve SİL : 06.02.2019 -08.02.2019

ECZACILIK FAKÜLTESİ
DERS KAYIT : 28.01.2019 - 01.02.2019
EKLE ve SİL : 04.02.2019 -06.02.2019

HUKUK FAKÜLTESİ
DERS KAYIT : 11.02.2019 - 19.02.2019
EKLE ve SİL : 20.02.2019 -22.02.2019

DİĞER OKULLAR
DERS KAYIT : 04.02.2019 - 12.02.2019
EKLE ve SİL : 13.02.2019 -15.02.2019

Diğer okullarımız için ders kayıtları 04.02.2019 tarihinde başlayacak ve 12.02.2019 tarihinde bitecektir. Bu öğretim yılında mazeret kayıtları olmayacaktır. Sadece ders kayıt haftasında kaydını yapan öğrenciler için,
13.02.2019 ve 15.02.2019 tarihleri arasında ders silme/ekleme işlemi yapılabilecektir.


Ders kayıtları, sisteme getireceği aşırı yük nedeniyle 4 gruba ayrılarak farklı saatlerde açılacaktır. *

1.Grup 04.02.2019 09:00 ‘de Başlayacak
İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Edebiyat Fakültesi,Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi

2.Grup 04.02.2019 12:00 ‘da Başlayacak
Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu, Seyrani Ziraat Fakültesi,

3.Grup 04.02.2019 15:00 ‘da Başlayacak
Fen Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri M.Y.O.,
Sivil Havacılık Yüksekokulu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu,Diş Hekimliği Fakültesi,İlahiyat Fakültesi

4.Grup 04.02.2019 18:00 ‘da Başlayacak
Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü,Gevher Nesibe Genom ve Kök Hücre Enstitüsü

"Tüm grupların aynı anda serbest seçmeli dersleri seçebilmeleri için, Serbest seçmeli derslerin seçimi 05.02.2019 saat 10:00 da başlatılacaktır; Serbest Seçmeli ders alacak olan öğrenciler ders kaydını Serbest Seçmeli dersini de seçtikten sonra Danışman onayına gönderecektir.


TIP,ECZACILIK ve VETERİNER FAKÜLTESİ HARÇ ÖDEMELERİ

Ders kayıtları 28.01.2019 Pazartesi günü başlayacak olan Tıp Fakültesi Dönem 1,2,3,4,5 öğrencileri,Eczacılık Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencileri için, harç borcu olan öğrenciler için harç tahsilatı başlatılmıştır. Borcu olan öğrencilerimiz Halkbankası şubelerinden, ATM cihazlarından veya Halkbank internet bankacılığı aracılığı ile ödemelerini yapabilirler.


MERKEZ KÜTÜPHANE ÇALIŞMA SAATLERİ

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Akademik Takvimine göre sınav dönemi süresince (24 Aralık – 2018 / 19 Ocak 2019) Kadir Has Merkez Kütüphanemiz 27.12.2018 Tarihinden itibaren hafta içi saat 08.00 : 24.00 arası Cumartesi günleri 09.00 – 24.00 saatleri arası, 15 Temmuz yerleşkesi Kütüphanesi 08.00 22.00 saatleri arasında hizmet verecektir.


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü!!!

Türkiye olarak üyesi olduğumuz Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de bulunan Asya Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO) tarafından Çin Hükümeti Burs Programı aracılığıyla 2019 yılı için yüksek lisans ve doktora bursları verileceği bildirilmektedir.

Detaylı bilgi için : http://uzay.tubitak.gov.tr/


Erciyes Üniversitesi Resmi Sosyal Medya Hesapları

Erciyes Üniversitesi Sosyal Medya Resmi Hesapları Aşağıda Belirtildiği Gibidir. Bunların dışında herhangi bir resmi hesapları bulunmamaktadır.

Facebook Resmi Hesabı : https://www.facebook.com/EruMedya

Twitter Resmi Hesabı : https://twitter.com/EruMedya?lang=tr

Youtube Resmi Hesabı : https://www.youtube.com/user/EruMedya


Öbisis Web Portalı Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Bilgi Sistemi (Öbisis) Kullanım kılavuzunu okumak için tıklayınız.


ÖĞRENCİ NUMARASI ve ŞİFRE EDİNME

Öğrenci Bilgi Sistemimize obisis.erciyes.edu.tr adresinden girerek ŞİFREMİ BİLMİYORUM butonunu tıklayınız.
TC Kimlik Numaranız, Adınız ve Soyadınızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilir yeni OBİSİS şifrenizi belirleyebilirsiniz.


MEZUNİYET İÇİN HAZIRLIK SINIFI ŞARTI

Mezun olmak için sadece Hazırlık sınıfı şartını sağlayamayan öğrencilerimizin dikkatine!

Web Öğrenci sayfanızın Mezuniyet sekmesindeki "YÖK Kararı ile hazırlıktan muaf olarak mezun olmak istiyorum" onay kutusunu tıklayınız.


ERÜ ELEKTRONİK DOĞRULAMALI BELGE UYGULAMASI

ERÜ 15.12.2014 tarihinden itibaren elektronik doğrulamalı öğrenci belgesi ve not durum belgesi (Transkript) uygulamasına başlama kararı almıştır.

Elektronik Doğrulamalı Belge Nedir:  Öğrencilerimizin Öbisis Web Portali  “Belge İstek” arayüzünden talep edip,  Öbisis’in ürettiği  üzerinde imza,mühür yerine görselleri ile elektronik doğrulama yöntemleri yazılı olan,  öğrenci belgesi ve not durum belgesidir.

Eski Uygulama Şekli:

Öğrencilerimiz, Öbisis portali üzerinden “Belge İstek”  arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep ediyor, bu istekler biriktiğinde öğrenci işleri ofislerinden toplu halde yazdırılıyor ve yazdırıldığını yine “Belge İstek” arayüzünden takip eden öğrencilerimiz öğrenci işleri ofisine gidip Öğrenci Belgesini ve/veya Not Durum Belgesini alıyorlardı.

Yeni Uygulama Şekli:

Yeni uygulamada ise öğrencilerimiz yine Öbisis portali üzerinden “Belge İstek” arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep edecek. Talep sırasına göre sunucudaki bir servis aracılığı ile bu belgeler üretilip pdf olarak sisteme kaydedilecektir. “Belge İstek” arayüzünden öğrencilerimiz bu belgelerin üretildiğini görebilecek ve istediği belgeyi pdf olarak açabilecek ve bilgisayarına / mobil cihazına indirebilecektir.

Elektronik Doğrulamalı Belgede ıslak imza yerine imza görseli kullanılmıştır. Ancak belgenin doğruluk kontrolü internet aracılığı ile yapılabilir. Bu iki şekilde mümkün olacaktır.

1.Doğrulama Yöntemi (İnternet Browser Kullanılarak):

Belgeyi verdiğiniz kişi veya kurum belgeyi doğrulamak isterse, belge üzerindeki açıklamalar onu yönlendirecektir. http://bd.erciyes.edu.tr Belge Doğrulama servisine gidecek, belge üzerindeki Öğrenci Numarası, Doğrulama Kodu ve Pin Kodunu alanlara girip, “Doğrula” butonuna tıkladığında sistem tarafından böyle bir belge verilmiş ise belge ile ilgili özet bilgiler ekrana gelecek ve burada istenirse belgenin orjinali görüntülenebilecek ve/veya indirilebilecektir. Bu şekilde kişi veya kurum elindeki kağıt kopya ile doğrulama arayüzünden indirdiği belgeyi karşılaştırarak doğruluğundan emin olabilecektir.

2.Doğrulama Yöntemi (Mobil Aygıt Karekod Uygulamaları Kullanılarak):

Mobil aygıtlarınıza yükleyeceğiniz karekod uygulamaları ile doğrulama yapılabilir.  ( Apple Store ve Google Play Store da ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Buralarda “ qr barcode scanner” diyer arama yaparak bulabilirsiniz )

Mobil aygıtınızda karekod uygulamasını çalıştırıp, belge üzerindeki karekod’u okuttuğunuzda karekod üzerindeki link bilgisini okuyan uygulama sizi kendi internet browser’ından bu ilgili adresi açmaya yönlendirecektir. ( Yüklediğiniz uygulama  QR Code Reader ise, bu uygulama ile başlangıçta belge indiremeyebilirsiniz, sebebi browseri uygulama içerisinden açmasından kaynaklanmaktadır. Uygulamada Settings menüsünden "Use in App Browser" seçimini iptal ederseniz problem giderilecektir.  )Tamam dediğinizde browser http://bd.erciyes.edu.tr doğrulama servisine yönlenecek, öğrenci numarası, doğrulama kodu ve pin kodu url üzerinden alındığı için doğrudan sonuç ekranı açılacaktır. Böyle bir belge verilmedi ise hata ekranı, verildi ise belgenin özet bilgilerini gösterir bir ekran açılacaktır. Bu arayüzden kişi isterse mobil aygıtına belgenin orjinalini indirebilecek ve belgenin doğruluğunu birebir orjinali ile karşılaştırarak yapabilecektir.

Örnek Belgeler:

Aşağıda denemeniz için oluşturulmuş dört örnek belge bulunmaktadır. Linklere tıklayarak bu belgeleri indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Türkçe Öğrenci Belgesi ,  İngilizce Öğrenci BelgesiTürkçe Not Durum Belgesiİngilizce Not Durum Belgesi


ERÜ REKTÖRLÜĞÜ


TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Gerektiğinde sizlere ulaşabilmemiz ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için adres ve telefon bilgilerinizin güncellemeniz gerekmektedir.


ÜNİVERSİTEMİZ SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE YERİNİ ALDI

Üniversitemizin resmi Facebook ve Twitter hesaplarına ana sayfamızın sol alt köşesindeki ikonlardan ya da aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

https://www.facebook.com/EruMedya

https://twitter.com/EruMedya

Kurumumuzun Sosyal Medyada, belirtilen hesaplar dışında hesabı bulunmamaktadır.
Bilgilerinize sunarız.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı


YÜZDE ON BAŞARI LİSTELERİ NASIL HESAPLANIR?

Yüzde on başarı listeleri oluşturulurken konu hakkında çıkan YÖK Genel Kurulu Kararları baz alınarak, öncelikle listeler hazırlanır. Daha sonra bölüm öğrenci işleri bu listeleri kontrol edip, listenin doğru olduğuna kanaat getirdikleri durumda listeleri onaylarlar.

Listeler onaylanıp ilan edildikten sonra yüzde on indiriminden faydalanan öğrenciler kesinleşir. Öğrencilerin harç bilgileri bankaya gönderilir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.


JET KARTIMI NASIL KULLANACAĞIMÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE


Daha fazla bilgi için : http://obisis.erciyes.edu.tr/Files/OGRYEMEK.doc

 

Erciyes Üniversitesi e - Öğrenci Bilgi Sistemi © 1999-2020 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Grubu