Öğrenci Bilgi Sistemi
  Ana Sayfa     Dosyalar     Sıkça Sorulan Sorular  

Sisteme giriş için
Öğrenci No ve Şifrenizi
yazıp Giriş'e tıklayınız.

Öğrenci No:

Şifre:

 
 
Şifremi Bilmiyorum
 
 

Duyurular  

Edebiyat Fakültesi Önemli Duyuru SINAV TARİH DEĞİŞİKLİĞİ Hakkında

Edebiyat Fakültesi 28.12.2018 tarihinde olumsuz hava şartları nedeni ile yapılamayan Final Sınavları, 30.12.2018 Pazar günü aynı salon ve saatlerde yapılacaktır. Önemle duyurulur.


Evlilik Okulu III Eğitimleri Sertifikaları Errem’den Verilmektedir

Telefon : 0 352 437 93 41 Dahili: 13175 -13176
İletişim Adresi : Erciyes Üniversitesi Mahmut Has Öğrenci İşleri Merkezi 2. Kat Melikgazi / KAYSERİ


EĞİTİM ÖĞRETİME 1 GÜN SÜRE İLE ARA VERİLDİ

28 Aralık 2018 Cuma günü kötü hava şartları ve buzlanma beklentisi doğrultusunda Erciyes Üniversitesi'nde eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir.

28 Aralık 2018 cuma günü yapılacak sınavlar da ertelenmiş olup, ertelenen sınavlar ile ilgili düzenleme daha sonra birimlerin web sayfalarından duyurulacaktır.

Prof.Dr.Mustafa ÇALIŞ
Rektör


MERKEZ KÜTÜPHANE ÇALIŞMA SAATLERİ

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Akademik Takvimine göre sınav dönemi süresince (24 Aralık – 2018 / 19 Ocak 2019) Kadir Has Merkez Kütüphanemiz 27.12.2018 Tarihinden itibaren hafta içi saat 08.00 : 24.00 arası Cumartesi günleri 09.00 – 24.00 saatleri arası, 15 Temmuz yerleşkesi Kütüphanesi 08.00 22.00 saatleri arasında hizmet verecektir.


11. ULUSAL TRT BELGESEL ÖDÜLLERİ...

11. Uluslar Arası TRT Belgesel Ödülleri 25-30 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecektir. Başvuruların en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar TRT'ye iletilmiş olması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen öğrencilerimiz bu linke tıklayabilirler.


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü!!!

Türkiye olarak üyesi olduğumuz Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de bulunan Asya Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO) tarafından Çin Hükümeti Burs Programı aracılığıyla 2019 yılı için yüksek lisans ve doktora bursları verileceği bildirilmektedir.

Detaylı bilgi için : http://uzay.tubitak.gov.tr/


ÖNEMLİ UYARI

Erciyes Üniversitesi alt yapı çalışmalarından dolayı https://obisis.erciyes.edu.tr/ adresine bağlanamayan öğrencilerimiz https://obisis2.erciyes.edu.tr/ adresinden hesaplarına giriş yapabilirler.


Erciyes Üniversitesi Resmi Sosyal Medya Hesapları

Erciyes Üniversitesi Sosyal Medya Resmi Hesapları Aşağıda Belirtildiği Gibidir. Bunların dışında herhangi bir resmi hesapları bulunmamaktadır.

Facebook Resmi Hesabı : https://www.facebook.com/EruMedya

Twitter Resmi Hesabı : https://twitter.com/EruMedya?lang=tr

Youtube Resmi Hesabı : https://www.youtube.com/user/EruMedya


REKTÖRLÜK GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜ

Öğrencilerimizin Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümünün serbest seçmeli derslerini seçtiklerinde çakışma ve problem yaşamamaları için ;
ders programı, sınav tarihleri, öğretim elemanları, derslikler ve ders içerikleri hakkında bilgi edinmeleri gerekmektedir. http://gsb.erciyes.edu.tr/ linkini tıklayabilirsiniz.


Öbisis Web Portalı Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Bilgi Sistemi (Öbisis) Kullanım kılavuzunu okumak için tıklayınız.


ÖĞRENCİ NUMARASI ve ŞİFRE EDİNME

Öğrenci Bilgi Sistemimize obisis.erciyes.edu.tr adresinden girerek ŞİFREMİ BİLMİYORUM butonunu tıklayınız.
TC Kimlik Numaranız, Adınız ve Soyadınızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilir yeni OBİSİS şifrenizi belirleyebilirsiniz.


MEZUNİYET İÇİN HAZIRLIK SINIFI ŞARTI

Mezun olmak için sadece Hazırlık sınıfı şartını sağlayamayan öğrencilerimizin dikkatine!

Web Öğrenci sayfanızın Mezuniyet sekmesindeki "YÖK Kararı ile hazırlıktan muaf olarak mezun olmak istiyorum" onay kutusunu tıklayınız.


ERÜ ELEKTRONİK DOĞRULAMALI BELGE UYGULAMASI

ERÜ 15.12.2014 tarihinden itibaren elektronik doğrulamalı öğrenci belgesi ve not durum belgesi (Transkript) uygulamasına başlama kararı almıştır.

Elektronik Doğrulamalı Belge Nedir:  Öğrencilerimizin Öbisis Web Portali  “Belge İstek” arayüzünden talep edip,  Öbisis’in ürettiği  üzerinde imza,mühür yerine görselleri ile elektronik doğrulama yöntemleri yazılı olan,  öğrenci belgesi ve not durum belgesidir.

Eski Uygulama Şekli:

Öğrencilerimiz, Öbisis portali üzerinden “Belge İstek”  arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep ediyor, bu istekler biriktiğinde öğrenci işleri ofislerinden toplu halde yazdırılıyor ve yazdırıldığını yine “Belge İstek” arayüzünden takip eden öğrencilerimiz öğrenci işleri ofisine gidip Öğrenci Belgesini ve/veya Not Durum Belgesini alıyorlardı.

Yeni Uygulama Şekli:

Yeni uygulamada ise öğrencilerimiz yine Öbisis portali üzerinden “Belge İstek” arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep edecek. Talep sırasına göre sunucudaki bir servis aracılığı ile bu belgeler üretilip pdf olarak sisteme kaydedilecektir. “Belge İstek” arayüzünden öğrencilerimiz bu belgelerin üretildiğini görebilecek ve istediği belgeyi pdf olarak açabilecek ve bilgisayarına / mobil cihazına indirebilecektir.

Elektronik Doğrulamalı Belgede ıslak imza yerine imza görseli kullanılmıştır. Ancak belgenin doğruluk kontrolü internet aracılığı ile yapılabilir. Bu iki şekilde mümkün olacaktır.

1.Doğrulama Yöntemi (İnternet Browser Kullanılarak):

Belgeyi verdiğiniz kişi veya kurum belgeyi doğrulamak isterse, belge üzerindeki açıklamalar onu yönlendirecektir. http://bd.erciyes.edu.tr Belge Doğrulama servisine gidecek, belge üzerindeki Öğrenci Numarası, Doğrulama Kodu ve Pin Kodunu alanlara girip, “Doğrula” butonuna tıkladığında sistem tarafından böyle bir belge verilmiş ise belge ile ilgili özet bilgiler ekrana gelecek ve burada istenirse belgenin orjinali görüntülenebilecek ve/veya indirilebilecektir. Bu şekilde kişi veya kurum elindeki kağıt kopya ile doğrulama arayüzünden indirdiği belgeyi karşılaştırarak doğruluğundan emin olabilecektir.

2.Doğrulama Yöntemi (Mobil Aygıt Karekod Uygulamaları Kullanılarak):

Mobil aygıtlarınıza yükleyeceğiniz karekod uygulamaları ile doğrulama yapılabilir.  ( Apple Store ve Google Play Store da ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Buralarda “ qr barcode scanner” diyer arama yaparak bulabilirsiniz )

Mobil aygıtınızda karekod uygulamasını çalıştırıp, belge üzerindeki karekod’u okuttuğunuzda karekod üzerindeki link bilgisini okuyan uygulama sizi kendi internet browser’ından bu ilgili adresi açmaya yönlendirecektir. ( Yüklediğiniz uygulama  QR Code Reader ise, bu uygulama ile başlangıçta belge indiremeyebilirsiniz, sebebi browseri uygulama içerisinden açmasından kaynaklanmaktadır. Uygulamada Settings menüsünden "Use in App Browser" seçimini iptal ederseniz problem giderilecektir.  )Tamam dediğinizde browser http://bd.erciyes.edu.tr doğrulama servisine yönlenecek, öğrenci numarası, doğrulama kodu ve pin kodu url üzerinden alındığı için doğrudan sonuç ekranı açılacaktır. Böyle bir belge verilmedi ise hata ekranı, verildi ise belgenin özet bilgilerini gösterir bir ekran açılacaktır. Bu arayüzden kişi isterse mobil aygıtına belgenin orjinalini indirebilecek ve belgenin doğruluğunu birebir orjinali ile karşılaştırarak yapabilecektir.

Örnek Belgeler:

Aşağıda denemeniz için oluşturulmuş dört örnek belge bulunmaktadır. Linklere tıklayarak bu belgeleri indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Türkçe Öğrenci Belgesi ,  İngilizce Öğrenci BelgesiTürkçe Not Durum Belgesiİngilizce Not Durum Belgesi


ERÜ REKTÖRLÜĞÜ


TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Gerektiğinde sizlere ulaşabilmemiz ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için adres ve telefon bilgilerinizin güncellemeniz gerekmektedir.


ÜNİVERSİTEMİZ SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE YERİNİ ALDI

Üniversitemizin resmi Facebook ve Twitter hesaplarına ana sayfamızın sol alt köşesindeki ikonlardan ya da aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

https://www.facebook.com/EruMedya

https://twitter.com/EruMedya

Kurumumuzun Sosyal Medyada, belirtilen hesaplar dışında hesabı bulunmamaktadır.
Bilgilerinize sunarız.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı


YÜZDE ON BAŞARI LİSTELERİ NASIL HESAPLANIR?

Yüzde on başarı listeleri oluşturulurken konu hakkında çıkan YÖK Genel Kurulu Kararları baz alınarak, öncelikle listeler hazırlanır. Daha sonra bölüm öğrenci işleri bu listeleri kontrol edip, listenin doğru olduğuna kanaat getirdikleri durumda listeleri onaylarlar.

Listeler onaylanıp ilan edildikten sonra yüzde on indiriminden faydalanan öğrenciler kesinleşir. Öğrencilerin harç bilgileri bankaya gönderilir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.


JET KARTIMI NASIL KULLANACAĞIMÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE


Daha fazla bilgi için : http://obisis.erciyes.edu.tr/Files/OGRYEMEK.doc

Edebiyat Fakültesi Önemli Duyuru SINAV TARİH DEĞİŞİKLİĞİ Hakkında

Edebiyat Fakültesi'nin 28.12.2018 tarihinde olumsuz hava şartları nedeni ile yapılamayan Final Sınavları, 30.12.2018 Pazar günü aynı salon ve saatlerde yapılacaktır. Önemle duyurulur.


 

Erciyes Üniversitesi e - Öğrenci Bilgi Sistemi © 1999-2019 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Grubu