Erciyes Öğrenci Bilgi Sistemi
  Ana Sayfa     Dosyalar     Sıkça Sorulan Sorular  

Sisteme giriş için
Öğrenci No ve Şifrenizi
yazıp Giriş'e tıklayınız.

Öğrenci No:

Şifre: 
Şifremi Bilmiyorum
 
 


Duyurular    Tüm Duyurular

BENİM İŞİM GİRİŞİM VI. DÖNEM İŞ FİKRİ YARIŞMASI

Erciyes Teknopark A.Ş. ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlenmekte olan ve teknoloji tabanlı iş fikirlerine sahip girişimci adaylarının desteklendiği “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışmasının VI. Dönemi başlıyor!  Başarılı ekipler, ekip başına 110 Bin TL’ye kadar desteklenecektir.

VI. Dönemde 7 tematik alan öncelikli alan olarak belirlenmiştir.  Ayrıca diğer teknoloji alanlarında yer alan iş fikirleri de başvuru yapabilecektir.

Öncelikli Alanlar

1.                  Elektrikli Otomobil Teknolojileri

2.                  Elektro Optik Teknolojileri

3.                  Teşhis ve Tanı Kiti Teknolojileri

4.                  Yenilikçi Tarım Teknolojileri

5.                  Biyomedikal Cihaz Teknolojileri

6.                  Yapay Zekâ Teknolojileri

7.                  Oyun Teknolojileri

Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş kişiler arasından;

  • TR72 bölgesindeki üniversitelerde okuyan lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri,
  • TR72 bölgesinde ikamet eden mezunlar,
  • TR72 bölgesindeki üniversitelerde görev yapan akademisyenler,
  • TR72 bölgesinde bulunan ve teknoparklar içerisinde faaliyet yürüten en fazla 3 yıl önce kurulmuş olan start-up şirket sahipleri, başvurabilecektir.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin https://benimisimgirisim.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Son Başvuru Tarihi: 30.04.2024
HAC VE UMRE PSİKOLOJİSİ KONFERANSIERREM Müdürü Dr. Öğr. Gör. Mustafa ATAK
Tarih: 26 Nisan 2024 Cuma Günü Saat: 14:30 
Yer: Sabancı Kültür Sitesi


ÖLÜM TEFEKKÜRÜ GRUP PSİKOTERAPİSİ


Yapılan akademik çalışmalar göstermiştir ki, ölümle yüzleşme ve ölüm tefekkürü, ölüm kaygısı temelli psikolojik problemlerin sağaltımında oldukça etkilidir. Gönüllü katılım yoluyla gerçekleşecek bu terapi sürecinde amaç, terapistlerin gözetiminde bireyde ölüm bilinci ve  farkındalığı oluşturmaktır.


Terapist:
ERREM Müdürü Dr. Öğr. Gör. Mustafa ATAK ve Klinik Psikolog Aslıhan ATAMAN tarafından Üniversitemiz öğrencilerine yönelik  1 grup (sayı 20 kişi) ve 8 oturum şeklinde grup terapisi yapılacaktır. 
Katılmak isteyen öğrencilerimizin  ERREM'e (telefon, mail ya da bizzat gelerek) kayıt yaptırması gerekmektedir.

Başlangıç Tarihi: 15 Nisan ile 10 Haziran tarihleri arasında haftada 1 oturum olacak şekilde yapılacaktır.(saat ve gün, grup oluşturulduktan sonra belirlenecektir.)

Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüsü Mustafa Çıkrıkçıoğlu Binası Giriş Katı Tel: 0 352 437 93 41 Dahili: 13175 – 13176ULUSAL STAJ PROGRAMIUlusalStajProgramı kapsamında 2024 yılı başvuruları açıldı! Tüm staj imkânlarımızla biz de SeninİçinSeferbiriz! @tccbiko @ulusalstajprg
Son Başvuru Tarihi: 10 Mart 2024
Başvuru Linki: kariyerkapisi.cbiko.gov.tr


Yetenek Kapısı Kariyer Danışmanlığı Modülü Duyurusu
Kariyer Danışmanlığı Hizmetine Nasıl Başvurulur?

Video Linki: https://www.youtube.com/watch?v=U1F8MO1MDkcHalk Bankası'na bilgileri gitmeyen Türk ve Yabancı Uyruklu öğrencilerimizin dikkatine !!!

Halk Bankası'na bilgileri gitmeyen öğrencilerimiz obisis.erciyes.edu.tr adresinden kişisel bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Doğum Yeri, Doğum Tarihi, Cep telefonu, mail adresi eksik olmamalı, ayrıca öğrencinin sistemde fotoğrafı olmalıdır. (Fotoğrafı sistemde tanımlı olmayan Öğrenciler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından fotoğraflarını ekletebilirler)


KARİYER YÖNLENDİRME VE BİLGİLENDİRME MERKEZİ


HALKBANK KAMPÜS'te Gençlere Özel

Halkbank Kampüste Nedir?

Halkbank’ın gençler için özel olarak hazırladığı yeni bir mobil uygulamadır. Halkbank Kampüste uygulamasında, gençlere yönelik fırsatlar ve içerikler ile kampüs hayatını kolaylaştıracak ürün ve hizmetler sunulmaktadır.

Detaylar için:

https://www.halkbank.com.tr/tr/dijital-bankacilik/mobil-bankacilik/halkbank-kampuste/nedir.html
ERU MOBİL BETADetaylı bilgi ve indirmek için : https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.edu.erciyes


YETENEK HER YERDEDetaylı bilgi için : https://www.yetenekkapisi.org


KAYBİMER SOSYAL AĞLARI

Sevgili Öğrenci ve Mezunlarımız; Kariyer Yönlendirme ve Bilgilendirme Merkezimizin sizlerin kariyer gelişimi, istihdam ve staj olanaklarıyla ilgili çok sayıda bilgilendirici içeriği paylaştığı sayfaları takip etmek ister misiniz? ERÜ KAYBİMER’in sizler için kullandığı güncel sosyal ağ hesapları aşağıda, sizleri de takipçilerimiz arasında görmek istiyoruz, kazanan siz olursunuz:

Instagram: ERÜ KAYBİMER (@kaybimer.erciyes) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Facebook: Kaybimer Erciyes | Facebook

Twitter: KAYBİMER ERÜ (@ErciyesKAYBIMER) / Twitter


YETENEK KAPISIİş, staj ilanları, etkinlikler, kariyer fuarları,kariyer danışmanlığı için https://www.yetenekkapisi.org/


Koordinatörlüğün Mesajı

Değerli Öğrencimiz, Erciyes Üniversitesine hoş geldiniz. Zorlu bir sınav sürecini başarıyla bitirerek üniversitemize girmeye hak kazandığınız için sizleri kutluyoruz. Eğitim hayatınızdaki ve günlük hayattaki yaşadığınız tüm olumsuz koşullara rağmen elde ettiğiniz bu başarı, ülkemiz için çok önemli bir kazanımdır. Üniversitemiz bünyesindeki Engelsiz Kampüs Birimimiz sizlere her konuda destek vererek, akademik ve sosyal yaşamınızı kolaylaştırmayı hedefliyor. Erciyes Üniversitesinde mutlu ve başarılı bir öğrencilik dönemi geçirmenizi diliyoruz. Engelsiz Kampüs Birimimizdeki kuracağınız ilişkiler üniversite yaşamınızı kolaylaştıracaktır. Lütfen birimimizi ziyaret ederek, yetkili görevlilerle tanışınız. Erciyes Üniversitesi Engelsiz Kampüs Birimi olarak özel gereksinimli bireylerin toplum hayatında aktif rol alma misyonu ile yürüttüğümüz faaliyetlerde aramıza katılmanızı ve ülkemizde engelliliğin kültürümüzün bir parçası haline gelmesinde aktif rol üstlenen bireyler olmanızı istiyoruz. Yılmadan çalışarak, seçtiğiniz alanda başarılı ve üretken kişiler olacağınıza inanıyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.

  Erciyes Üniversitesi
Engelsiz Kampüs Birimi Koordinatörlüğü


Yaz Okulu İntibak İşlemlerinde Sorun Yaşayan Öğrencilerimizin Dikkatine

Yaz okulundan diğer Üniversitelerden ders alan Üniversitemiz öğrencilerinden intibak işlemlerinde sorun yaşayanlardan;

** İlgili dersin Bütünleme sınavına katılıp sonuç kesinleşmediği için ders alan öğrencilerimiz, Bütünleme sınavlarından geçmeleri halinde,

** Yaz okulunda diğer Üniversitelerden ders alması uygun görülen ve Bölüm Başkanlığınca onaylanan derslerden, ilgili Üniversitede açılmayan dersler olması halinde bu derslerin üzerinden silinmesini talep eden öğrencilerimiz,
ilgili Üniversiteden söz konusu dersin yaz okulunda açılmadığını gösterir belge ile birlikte, dilekçe ile başvurmaları halinde söz konusu dersler üzerlerinden düşülecektir.
Başvuruların ıslak imzalı dilekçe ile Üniversitemiz genel evrak birimine yapılması ya da posta yolu ile ıslak imzalı dilekçenin web sayfamızda bulunan yazışma adresine iletilmesi halinde talepler değerlendirmeye alınacaktır.
(Postada yaşanan gecikmeden dolayı yaşanabilecek mağduriyetlerden Daire Başkanlığımız mesul değildir.) E posta yolu ile yapılan talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.


Coursera Çevrimiçi Öğrenme Platformu Kampüs Programı

Detaylı Bilgi için :https://www.erciyes.edu.tr/tr/duyuru-detay/2210/coursera-cevrimici-ogrenme-platformu-kampus-programi


YETENEK KAPISI

Değerli Öğrencilerimiz,
Eğitiminizin yanında kariyer gelişiminize destek vermek ve farklı kariyer imkânlarına erişiminizi kolaylaştırmayı önemsiyoruz. Bu doğrultuda üniversite kariyer merkezimiz iş/staj ilanları ve kariyer etkinliklerinden haberdar olup kolayca başvurabileceğiniz ve
profesyonel kariyer danışmanlığı alabileceğiniz çevrimiçi platform olan “Yetenek Kapısı”nı hizmetinize sunmuştur.
Öğrenciliğiniz ve hatta mezun olduktan sonra da sizlere sunduğumuz kariyer fırsatlarından faydalanabilmeniz için https://www.yetenekkapisi.org/login adresi üzerinden sisteme dâhil olmanızı öneriyoruz.
Yetenek Kapısı ile ilgili detaylı bilgi almak için ekteki dokümanları inceleyebilir ve Kariyer Merkezini ziyaret edebilirsiniz.
İlanlar, etkinlikler ve duyurulardan en önce haberdar olmak için Yetenek Kapısını düzenli olarak ziyaret etmenizi önerir, ihtiyacınız olduğu her zaman Kariyer Merkezimizden destek alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Erciyes Üniversitesi Kariyer Yönlendirme ve Bilgilendirme Merkezi Müdürlüğü


YETENEK KAPISI
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı öğrenci ve mezunların hizmetine sunmuştur.
Link adresi için tıklayınız https://www.yetenekkapisi.org/register/


Öbisis Web Portalı Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Bilgi Sistemi (Öbisis) Kullanım kılavuzunu okumak için tıklayınız.


ÖĞRENCİ NUMARASI ve ŞİFRE EDİNME

Öğrenci Bilgi Sistemimize obisis.erciyes.edu.tr adresinden girerek ŞİFREMİ BİLMİYORUM butonunu tıklayınız.
TC Kimlik Numaranız, Adınız ve Soyadınızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilir yeni OBİSİS şifrenizi belirleyebilirsiniz.


MEZUNİYET İÇİN HAZIRLIK SINIFI ŞARTI

Mezun olmak için sadece Hazırlık sınıfı şartını sağlayamayan öğrencilerimizin dikkatine!

Web Öğrenci sayfanızın Mezuniyet sekmesindeki "YÖK Kararı ile hazırlıktan muaf olarak mezun olmak istiyorum" onay kutusunu tıklayınız.


ERÜ ELEKTRONİK DOĞRULAMALI BELGE UYGULAMASI

ERÜ 15.12.2014 tarihinden itibaren elektronik doğrulamalı öğrenci belgesi ve not durum belgesi (Transkript) uygulamasına başlama kararı almıştır.

Elektronik Doğrulamalı Belge Nedir:  Öğrencilerimizin Öbisis Web Portali  “Belge İstek” arayüzünden talep edip,  Öbisis’in ürettiği  üzerinde imza,mühür yerine görselleri ile elektronik doğrulama yöntemleri yazılı olan,  öğrenci belgesi ve not durum belgesidir.

Eski Uygulama Şekli:

Öğrencilerimiz, Öbisis portali üzerinden “Belge İstek”  arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep ediyor, bu istekler biriktiğinde öğrenci işleri ofislerinden toplu halde yazdırılıyor ve yazdırıldığını yine “Belge İstek” arayüzünden takip eden öğrencilerimiz öğrenci işleri ofisine gidip Öğrenci Belgesini ve/veya Not Durum Belgesini alıyorlardı.

Yeni Uygulama Şekli:

Yeni uygulamada ise öğrencilerimiz yine Öbisis portali üzerinden “Belge İstek” arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep edecek. Talep sırasına göre sunucudaki bir servis aracılığı ile bu belgeler üretilip pdf olarak sisteme kaydedilecektir. “Belge İstek” arayüzünden öğrencilerimiz bu belgelerin üretildiğini görebilecek ve istediği belgeyi pdf olarak açabilecek ve bilgisayarına / mobil cihazına indirebilecektir.

Elektronik Doğrulamalı Belgede ıslak imza yerine imza görseli kullanılmıştır. Ancak belgenin doğruluk kontrolü internet aracılığı ile yapılabilir. Bu iki şekilde mümkün olacaktır.

1.Doğrulama Yöntemi (İnternet Browser Kullanılarak):

Belgeyi verdiğiniz kişi veya kurum belgeyi doğrulamak isterse, belge üzerindeki açıklamalar onu yönlendirecektir. http://bd.erciyes.edu.tr Belge Doğrulama servisine gidecek, belge üzerindeki Öğrenci Numarası, Doğrulama Kodu ve Pin Kodunu alanlara girip, “Doğrula” butonuna tıkladığında sistem tarafından böyle bir belge verilmiş ise belge ile ilgili özet bilgiler ekrana gelecek ve burada istenirse belgenin orjinali görüntülenebilecek ve/veya indirilebilecektir. Bu şekilde kişi veya kurum elindeki kağıt kopya ile doğrulama arayüzünden indirdiği belgeyi karşılaştırarak doğruluğundan emin olabilecektir.

2.Doğrulama Yöntemi (Mobil Aygıt Karekod Uygulamaları Kullanılarak):

Mobil aygıtlarınıza yükleyeceğiniz karekod uygulamaları ile doğrulama yapılabilir.  ( Apple Store ve Google Play Store da ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Buralarda “ qr barcode scanner” diyer arama yaparak bulabilirsiniz )

Mobil aygıtınızda karekod uygulamasını çalıştırıp, belge üzerindeki karekod’u okuttuğunuzda karekod üzerindeki link bilgisini okuyan uygulama sizi kendi internet browser’ından bu ilgili adresi açmaya yönlendirecektir. ( Yüklediğiniz uygulama  QR Code Reader ise, bu uygulama ile başlangıçta belge indiremeyebilirsiniz, sebebi browseri uygulama içerisinden açmasından kaynaklanmaktadır. Uygulamada Settings menüsünden "Use in App Browser" seçimini iptal ederseniz problem giderilecektir.  )Tamam dediğinizde browser http://bd.erciyes.edu.tr doğrulama servisine yönlenecek, öğrenci numarası, doğrulama kodu ve pin kodu url üzerinden alındığı için doğrudan sonuç ekranı açılacaktır. Böyle bir belge verilmedi ise hata ekranı, verildi ise belgenin özet bilgilerini gösterir bir ekran açılacaktır. Bu arayüzden kişi isterse mobil aygıtına belgenin orjinalini indirebilecek ve belgenin doğruluğunu birebir orjinali ile karşılaştırarak yapabilecektir.

Örnek Belgeler:

Aşağıda denemeniz için oluşturulmuş dört örnek belge bulunmaktadır. Linklere tıklayarak bu belgeleri indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Türkçe Öğrenci Belgesi ,  İngilizce Öğrenci BelgesiTürkçe Not Durum Belgesiİngilizce Not Durum Belgesi


ERÜ REKTÖRLÜĞÜ


TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Gerektiğinde sizlere ulaşabilmemiz ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için adres ve telefon bilgilerinizin güncellemeniz gerekmektedir.


YÜZDE ON BAŞARI LİSTELERİ NASIL HESAPLANIR?

Yüzde on başarı listeleri oluşturulurken konu hakkında çıkan YÖK Genel Kurulu Kararları baz alınarak, öncelikle listeler hazırlanır. Daha sonra bölüm öğrenci işleri bu listeleri kontrol edip, listenin doğru olduğuna kanaat getirdikleri durumda listeleri onaylarlar.

Listeler onaylanıp ilan edildikten sonra yüzde on indiriminden faydalanan öğrenciler kesinleşir. Öğrencilerin harç bilgileri bankaya gönderilir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.


JET KARTIMI NASIL KULLANACAĞIMÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE


Daha fazla bilgi için : http://obisis.erciyes.edu.tr/Files/OGRYEMEK.doc

 

Erciyes Üniversitesi e - Öğrenci Bilgi Sistemi © 1999-2024 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Grubu